Zamknij

W Warszawie powstanie także drugi szpital polowy. Znamy szczegóły

19.10.2020 10:43
Koronawirus - załoga karetki
fot. East News/WOJCIECH STROZYK

Koronawirus w Warszawie — pierwszy szpital tymczasowy dla chorych na Covid-19 powstanie na Stadionie Narodowym. Będzie on gotowy w ciągu najbliższego tygodnia. Jednak jak przekazał wiceminister zdrowia, Waldemar Kraska — w Warszawie powstanie jeszcze jeden taki szpital.

Koronawirus w Warszawie — pogarsza się sytuacja epidemiczna na Mazowszu. Stolica od soboty, 17 października znajduje się w czerwonej strefie. Dramatycznie wygląda sytuacja w stołecznej służbie zdrowia — nie ma miejsc w szpitalach, a karetki jeżdżą z pacjentami z jednej placówki medycznej do drugiej. Na Stadionie Narodowym tworzy się tymczasowy szpital dla chorych na Covid-19. W Warszawie mają zostać wybudowane dwie takie placówki.

Koronawirus w Warszawie. Dwa szpitale tymczasowe

Waldemar Kraska, wiceszef resortu zdrowia poinformował w Radiu Plus, że pierwszy szpital tymczasowy dla chorych na Covid-19 na Stadionie Narodowym będzie gotowy w ciągu najbliższego tygodnia. Dodał on także, że Ministerstwo Zdrowia planuje postawienie jeszcze jednego takiego szpitala w Warszawie.

Zobacz także

Wiceminister zdrowia zapowiedział, że infrastruktura będzie gotowa w ciągu najbliższego tygodnia. Jak mówił, w szpitalu na Stadionie Narodowym znajdzie się 500 łóżek. Szpital powstaje w ramach sal konferencyjnych, które są na Stadionie Narodowym, a za koordynację działań związanych z uruchomieniem placówki odpowiada szef KPRM Michał Dworczyk.

Planujemy także jeszcze jeden taki szpital w Warszawie, bo wiemy, że Warszawa jest dużym miastem, więc tych potrzeb może być więcej. W pozostałych miastach w Polsce planujemy po jednym szpitalu tymczasowym

Waldemar Kraska, wiceminister zdrowia

Kraska dodał także, że trwają rozmowy na temat lokalizacji drugiego szpitala tymczasowego. Być może będzie to jakieś centrum kongresowe.

Zobacz także

"My w tej chwili jesteśmy w trakcie optymalizowania liczby łóżek w całym kraju. Chcemy wykorzystać tę bazę szpitalną, którą w tej chwili mamy. Więc myślę, że w ciągu tego tygodnia ta baza szpitalna, jeżeli chodzi o szpitale wojewódzkie i powiatowe, zwiększy się o ponad 11 tys. łóżek dla pacjentów z koronawirusem. To potężna ilość nowych miejsc dla pacjentów" - przekazał wiceszef resortu zdrowia.

RadioZET.pl/PAP/Radio Plus