Zamknij

10 ciekawych miejsc niedaleko dworców w Europie. Warszawska kawiarnia doceniona

18.02.2020 17:13
Cafe Kulturalna
fot. Facebook.com/CafeKulturalna

Gdzie najlepiej zjeść i wypić niedaleko dworca? Wśród 10 europejskich miejsc "The Guardian" wytypował warszawską kawiarnię - Cafe Kulturalna.

Warszawskie miejsca są coraz częściej doceniane przez brytyjskich turystów. Po Muzeum Neonów, które znalazło się w zestawieniu 12 najciekawszych muzeów w Europie, przyszedł czas na stołeczną kawiarnię. W rankingu 10 najbardziej godnych uwagi restauracji i kawiarni, znajdujących się przy europejskich dworcach kolejowych, Cafe Kulturalna zajęła 7. miejsce.

Oprócz Kulturalnej (mieszczącej się w Pałacu Kultury i Nauki, plac Defilad 1) wyróżniono także Brasserie Bellanger w Paryżu, Mercato Centrale Roma w Rzymie, La Ruche w Brukseli czy Supawan w Londynie.

Chcesz być na bieżąco z newsami z Warszawy? Dołącz do naszej grupy na FB

Cafe Kulturalna wśród najciekawszych miejsc w Warszawie

Dziennikarze brytyjskiego dziennika zwracają uwagę na okolice kawiarni, mieszczącej się w ścisłym centrum Warszawy. Wskazują, że zniszczoną podczas II wojny światowej stolicę, dziś zdobią nowoczesne budynki "ze szkła i stali, przypominające amerykańską metropolię".

"Guardian" przypomina również historię Pałacu Kultury, jednego z najbardziej kojarzących się z Warszawą budynków, wybudowanego w 1955 roku, który dziś - jak podkreśla dziennik - stał się uosobieniem kiczu.

Kiedyś symbolizował sowiecką opresję, dziś wyświetla się w nim hollywoodzkie filmy w polskimi napisami

- czytamy w opisie "Guardiana".

Zaletą miejsca jest niewątpliwie jego dostępność dla turystów. Jak podkreślają dziennikarze, od Dworca Centralnego Cafe Kulturalną dzieli tylko kilka kroków. Ponadto godne uwagi jest jego menu - autorom recenzji do gustu przypadły głównie gulasz z fasoli i boczniaków oraz domowe ciasta.

Zobacz także

RadioZET.pl/The Guardian

C