Zamknij

Tyle pączków i ani jednego więcej. Cukiernia wprowadza limity w tłusty czwartek

18.02.2020 10:58
pączki
fot. WOJCIECH STROZYK/REPORTER

Warszawskie cukiernie jak co roku szykują się na oblężenie związane z tłustym czwartkiem. Jedna z legendarnych pączkarni wprowadziła limity dotyczące sprzedaży pączków.

Cukiernia "Zagoździński" mieszcząca się przy ulicy Górczewskiej to jedna z najpopularniejszych pączkarni w Warszawie. Jej założyciele szczycą się historią miejsca.

Chcesz być na bieżąco z newsami z Warszawy? Dołącz do naszej grupy na FB

Tak, to prawda! Odpowiadamy, gdy ktoś pyta, czy to właśnie do tej cukierni marszałek Józef Piłsudski wysyłał swojego adiutanta po pączki... ale nie tylko On! Do dziś nasze pączki znajdują smakoszy np: na stołach ludzi autorytetu, wyśmienitych, znanych, popularnych oraz w urzędach administracji państwowej i kościelnej

- czytamy na stronie cukierni.

Jak co roku pod cukiernią przed tłustym czwartkiem ustawiają się długie kolejki. W tym roku, podobnie jak w ubiegłych latach, cukiernicy zdecydowali się wprowadzić limity na pączki w tłusty czwartek i w dniach poprzedzających to "święto".

Witajcie, w związku ze zbliżającym się Tłustym Czwartkiem informujemy że, jak każdego roku od lat sprzedaż pączków :
w dniu 19 lutego (Środa) 30 szt/os.
w dniu 20 lutego (Tłusty Czwartek) 20 szt/os.
W środę będziemy czynni od 9 do około 19
W tłusty czwartek będziemy czynni od 9 do około 19
W okresie od 17 lutego do 25 lutego włącznie nie honorujemy karty warszawiaka.
Bardzo prosimy Państwa o zrozumienie, cierpliwość i siły

- czytamy na Facebooku cukierni.

Zobacz także

Najlepsze pączki w Warszawie - gdzie kupić?

Jak co roku warszawiacy tłumnie ruszą do cukierni w poszukiwaniu pączków. A gdzie można kupić najlepsze pączki w Warszawie? Wśród najbardziej polecanych miejsc wśród warszawiaków znalazły się, oprócz Pracowni Cukierniczej "Zagoździński", cukiernia Gieryszewski, Cukiernia Lukullus, Stara Pączkarnia czy Cukiernia Perełka.

Oprócz klasycznych pączków w stolicy furorę zaczynają robić pączki wegańskie. Takie smakołyki kupimy prawdopodobnie w takich cukierniach jak: Lokal Dela Krem, Słodki Bez czy Zdrowe Ciacho.

Zobacz także

RadioZET.pl/Facebook

C