Zamknij

Trumna na warszawskim przystanku. Nietypowe znaleziska w stolicy

26.02.2020 12:47
Trumna w Warszawie
fot. Zarząd Oczyszczania Miasta

Zarząd Oczyszczania Miasta w Warszawie opublikował fotografie śmieci wyrzuconych na ulice przez mieszkańców Warszawy. Oprócz lodówki, czy materaca ktoś wyrzucił także... trumnę.

Jak informuje ZOM, w Warszawie nadal wyrzucane są odpady dużych rozmiarów w miejsca publiczne. Warto jednak wspomnieć, że w stolicy istnieje możliwość bezpłatnego oddania dużych gabarytów. Są wyznaczone do tego specjalne miejsca.

Chcesz być na bieżąco z newsami z Warszawy? Dołącz do naszej grupy na FB

Wspólne patrole Zarządu Oczyszczania Miasta i Straży Miejskiej, które kontrolują Warszawę pod kątem porządku, często trafiają na porzucone wyposażenie domu, opony, odpady po remoncie czy nawet trumnę. Takie śmieciowiska nie tylko rujnują estetykę miasta, ale też mogą stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa mieszkańców i środowiska

- przekazał ZOM.

Zobacz także

Wszystkie przedmioty o dużych rozmiarach np. fotele, materace, krzesła, biurka należą do grupy odpadów wielkogabarytowych. Bezpłatnie mogą być one odebrane z wyznaczonych miejscach. Ustala je operator, który zabiera śmieci domowe.

ZOM apeluje także do mieszkańców Warszawy, aby zgłaszali do Miejskiego Centrum Kontaktu Warszawa 19115 wszystkie nieprawidłowości związane z odpadami.

RadioZET.pl/Zarząd Oczyszczania Miasta