Zamknij

Trzaskowski: Awaria ciepłownicza powinna zostać usunięta w ciągu 10 godzin

11.12.2019 14:07
awaria ciepłownicza
fot. PAP/Mateusz Marek

Trwa usuwanie skutków awarii przy ulicy Powsińskiej w Warszawie. Prezydent stolicy poinformował, że według spółki Veolia w ciągu 10 godzin wszystko powinno wrócić do normy. 

– Spółka Veolia Energia Warszawa S.A zapewnia, że awaria ciepłownicza przy ul. Powsińskiej powinna zostać usunięta w przeciągu 10 godzin od jej zaistnienia – powiedział w środę Rafał Trzaskowski. Prezydent Warszawy poinformował także o zarządzeniu kontroli dostaw ciepła w żłobkach, szkołach i szpitalach w pobliżu miejsca zdarzenia.

Chcesz być na bieżąco z newsami z Warszawy? Dołącz do naszej grupy na FB

To prywatna firma Veolia Energia Warszawa S.A. dostarcza ciepło do warszawskich domów. Jak poinformował Trzaskowski, prezes Veolii zapewnił prezydenta stolicy, że służby spółki cały czas działają, żeby usunąć awarię i zbadać jej przyczyny.

Pan prezes poinformuje mnie o godz. 15 o tym, co udało się ustalić – zapowiedział Trzaskowski.

Zobacz także

Spadek ciśnienia ciepłej wody. „Przejściowe problemy”

Według informacji podanej wcześniej przez pracownika działu kontaktu z klientami Veolia Energia Warszawa Łukasza Mizerskiego awaria jest bardzo poważna. Spada ciśnienie w sieci ciepłowniczej w całej Warszawie. Dotyczy to zarówno ciepłej wody wykorzystywanej do ogrzewania, jak i ciepłej wody w kranie.

Na razie sytuacja jest taka, że rzeczywiście mieliśmy do czynienia ze zmianą parametrów, jeżeli chodzi o dostarczanie ciepła w całej stolicy tuż po awarii, w tej chwili sytuacja już się zmienia, dlatego że spółka Veolia dostarcza ciepło z dwóch swoich instalacji i w związku z tym sytuacja się poprawia – zapewnił Trzaskowski.

Prezydent dodał, że na „przejściowe problemy” może być narażona ta część stolicy, która „jest bardzo bliska awarii”.

Ale spółka zapewnia, że ta awaria powinna zostać usunięta w ciągu 10 godzin od jej zaistnienia – powiedział prezydent stolicy.

Jak dodał Trzaskowski, awaria powinna być usunięta do godziny 22.00.

Zobacz także

Przyczyny awarii

Jednocześnie prezydent podkreślił, że jeszcze za wcześnie, by mówić o przyczynie awarii.

Nie chcemy w tej chwili stawiać żadnych hipotez, dlaczego doszło do tego wycieku ciepłej wody – zaznaczył.

Trzaskowski dodał także, że wszystkie koszty związane z awarią poniesie spółka Veolia.

RadioZET.pl/PAP