Zamknij

Trzaskowski: będzie mój wniosek o ulicę Lecha Kaczyńskiego w Warszawie

14.07.2020 20:43
Rafał Trzaskowski
fot. JACEK DOMINSKI/REPORTER

Ulica Lecha Kaczyńskiego w Warszawie? Rafał Trzaskowski zadeklarował w TVN24, że złoży wniosek "bardzo szybko". Tym samym prezydent stolicy potwierdził swoją deklarację z kampanii wyborczej. Odniósł się także do plotek, jakoby miał zrezygnować z pracy w ratuszu.

Będzie mój wniosek o ulicę Lecha Kaczyńskiego w Warszawie i to bardzo szybko - zadeklarował w "Faktach po faktach" w TVN24 we wtorek prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski, który był kandydatem KO na prezydenta Polski.

Zobacz także

Trzaskowski złoży wniosek o ulicę Lecha Kaczyńskiego

Prezydent stolicy potwierdził swoją deklarację z kampanii wyborczej, że złoży wniosek o ustanowienie w Warszawie ulicy imienia Lecha Kaczyńskiego.

Jestem osobą, która przede wszystkim rozmawia z ludźmi, którzy podejmują decyzję. Decyzje podejmuje Rada Miasta Stołecznego Warszawy, w związku z tym z szacunku dla moich koleżanek i kolegów nie powiem teraz "za trzy dni", tylko najpierw naradzę się z radnymi

- mówił prezydent Warszawy. "Będzie taki mój wniosek i to bardzo szybko" - dodał Trzaskowski. 

Trzaskowski pytany był także o swą polityczną przyszłość. Zapewnił, że pozostanie prezydentem Warszawy.

Nie zamierzam rezygnować, to jest wspaniała praca, którą bardzo lubię

- powiedział polityk.

Przyznał, że nad startem w wyborach prezydenckich zastanawiał się tydzień. "Miałem naprawdę tydzień rozterek, bo Warszawa, budowanie miasta to jest rzecz absolutnie fascynująca" - stwierdził niedawny kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta.

Zauważył przy tym, że w czasie kampanii wyborczej udało się skonsolidować samorządowców w całym kraju.

Jestem z tego niesłychanie dumny, bardzo chciałem podziękować za to swoim koleżankom i kolegom, którzy mnie wspierali w tej kampanii. Teraz znowu musimy być razem, dlatego że przecież będziemy następnym celem tego monopolu władzy, który nie znosi instytucji niezależnych i na pewno będzie atak na samorządy, jeszcze silniejszy

- zaznaczył prezydent stolicy.

Zaprzeczył przy tym, jakoby chciał budować nowy ruch polityczny. "Przede wszystkim mamy partie polityczne i do wszystkich apeluję, że nie można się na partie polityczne obrażać, natomiast trzeba je przebudować" - wskazał polityk. Dodał, że rozmawiał już na ten temat z liderem Platformy Borysem Budką. "Na pewno musimy się otworzyć na nowych ludzi, nowe pomysły. Musimy wyciągnąć wnioski z tej kampanii" - powiedział prezydent Warszawy.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP/TVN24