Most Południowy im. WOŚP w Warszawie? Trzaskowski sceptyczny

07.02.2020 16:03
WOŚP
fot. Piotr Molecki/East News

Most Południowy im. WOŚP? Radni zaproponowali, by przeprawa między Wawrem a Wilanowem nosiła nazwę Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Co na to prezydent stolicy?

Most WOŚP w stolicy? Prezydent nieprzekonany

Radni dzielnicy Wawer wyszli z pomysłem, by most Południowy nosił nazwę słynnej akcji Jurka Owsiaka. Teraz decyzja należy do Rady m. st. Warszawy. Rafał Trzaskowski skomentował pomysł samorządowców w programie "Fakty po faktach" w TVN24, dystansując się do niego.

Chcesz być na bieżąco z newsami z Warszawy? Dołącz do naszej grupy na FB

Uwielbiam Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Współpracuję, kwestuję, ale uważam, że jest tego typu tradycja, potwierdzona uchwałami rady miasta, że raczej nie nadaje się takich nazw - ocenił.

Prezydent wyjaśnił, że zasada dotyczy generalnie istniejących instytucji oraz żyjących jeszcze osób, które - jak dodał - dopiero później ocenia się historycznie.

Myślę sobie, że Orkiestra będzie działać na pewno do końca świata, ale przyjdzie jeszcze czas, żeby ją uznawać. My wszyscy i tak codziennie oddajemy hołd Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy - zaznaczył.

Pomysł nazwania mostu Południowego imieniem WOŚP wyszedł od wawerskich radnych Koalicji Obywatelskiej. Uchwała została przyjęta pod koniec stycznia. Propozycja została przekazana do Rady Warszawy, która zdecyduje w tej sprawie.

Nie wszyscy zgodzili się z radnymi KO. Według samorządowców z PiS-u odpowiednią nazwą dla przeprawy byłby most Bitwy Warszawskiej. Co więcej, jak zauważyli, gdyby inwestycję oddano do użytkowania w pierwotnym terminie, zbiegłoby się to z setną rocznicą Cudu nad Wisłą.

RadioZET.pl/TVN24