Zamknij

Trzy ciężarówki zderzyły się na S8. Trasa zamknięta, ogromne utrudnienia

07.01.2020 13:20
wypadek na S8
fot. Adam Burakowski/REPORTER/zdjęcie ilustracyjne

Trzy samochody ciężarowe zderzyły się na trasie S8, na wysokości ulicy Szeligowskiej. Ruch w stronę Poznania jest całkowicie zablokowany. Tworzą się ogromne korki.

Na trasie S8 doszło do kolizji. Trzy ciężarówki zderzyły się o godz. 10.30 na wysokości ulicy Szeligowskiej. Jak informuje tvnwarszawa.pl, jedna z nich przewoziła na lawecie sześć aut. 

Chcesz być na bieżąco z newsami z Warszawy? Dołącz do naszej grupy na FB

Nikt nie został poszkodowany. Dwa pasy jezdni zostały zablokowane. Jak poinformowała Beata Czyszczoń z Komendy Stołecznej Policji, kierowcy byli trzeźwi.

Wszystkie auta na lawecie uległy zniszczeniu

W wypadku uczestniczyły trzy samochody ciężarowe.

Dwa z nich to klasyczne zestawy z naczepami pokrytymi brezentem. Między nimi znalazła się laweta, załadowana na obu poziomach samochodami osobowymi. [...] Wszystkie samochody na lawecie są zniszczone. Kabina tira zakleszczyła się z lawetą - relacjonował Tomasz Zieliński z tvnwarszawa.pl.

Jak dodał reporter, prawdopodobnie będzie konieczne użycie ciężkiego sprzętu, by usunąć skutki tego zderzenia.

Na miejscu pracują policjanci, strażacy, Inspekcja Transportu Drogowego oraz służba drogowa. Z jednego z pojazdów wyciekły płyny eksploatacyjne - strażacy zabezpieczają miejsce wypadku.

Trasa zamknięta. Ogromne korki

Kierowców jadących w kierunku Poznania i Łodzi czekają poważne utrudnienia. - Ruch odbywa się tylko jedną nitką - ostrzegał Zieliński, który poinformował, że około godziny 12 policja całkowicie zamknęła fragment trasy S8.

Objazd zaczyna się na wysokości alei Prymasa Tysiąclecia. Służby prawdopodobnie przygotowują się do rozczepienia uszkodzonych ciężarówek - dodał.

Zator tworzy się w alei Prymasa Tysiąclecia oraz przed zjazdem na nią. Korek na trasie S8 sięga już mostu Grota-Roweckiego.

Zobacz także

RadioZET.pl/TVN Warszawa