Zamknij

Turyści jeździli kamperem po Europie i kradli hulajnogi? Wpadli w Warszawie

03.02.2020 11:25
hulajnogi
fot. KSP

Policjanci ze Śródmieścia zatrzymali dwóch francuskich turystów. 21-latek i jego rówieśnik mieli kraść części z warszawskich hulajnóg.

Mężczyźni zostali złapani na gorącym uczynku, kiedy demontowali jedną z hulajnóg udostępnionych warszawiakom do wypożyczenia przez specjalną aplikację. Do kradzieży doszło na podwórku przy ulicy Zakroczymskiej. Jeden ze świadków powiadomił policję.

Chcesz być na bieżąco z newsami z Warszawy? Dołącz do naszej grupy na FB

Kiedy 21-latkowie zauważyli patrol mundurowych, w panice próbowali uciekać. Funkcjonariusze znaleźli przy nich narzędzia służące do demontażu części napędzających i zasilających urządzenia.

hulajnogi
fot. KSP

Podróżowali po Europie. Kradli hulajnogi

Okazało się, że Polska była kolejnym przystankiem na trasie turystów. Podróżowali kamperem, który pozostawili niedaleko warszawskiego ZOO, a do centrum wybrali się komunikacją miejską. W pojeździe policjanci natrafili na kolejne podzespoły zdemontowane z hulajnóg. Niektóre z nich pochodziły z innych krajów.

Turyści zostali zatrzymani. Części i narzędzia zostały zabezpieczone jako dowody w śledztwie. 21-latek i jego rówieśnik usłyszeli już zarzut kradzieży. Grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

hulajnogi
fot. KSP

Zobacz także

RadioZET.pl/KSP