Zamknij

Nowe mieszkania komunalne m.in. dla uchodźców. Prezydent przekazał klucze

23.01.2020 12:38
Bloki komunalne w Ursusie
fot. Facebook.com/Rafał Trzaskowski

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski w środę, 22 stycznia 2020 roku przekazał klucze do mieszkań komunalnych trzem rodzinom. Na nowy budynek komunalny w Ursusie przy ulicy Zagłoby składają się 84 mieszkania.

Nowe mieszkanie w Ursusie otrzymała m.in. rodzina uchodźców z Kirgistanu. Pomogła im w tym Społeczna Agencja Najmu Habitat For Humanity (SAN HFH), a także ursuski ośrodek pomocy społecznej. Swoje nowe cztery kąty zobaczyła po raz pierwszy także matka samotnie wychowująca nastoletnie dziecko.

Chcesz być na bieżąco z newsami z Warszawy? Dołącz do naszej grupy na FB

Moim priorytetem, ale również priorytetem radnych Koalicji Obywatelskiej, jest zwiększanie zasobu komunalnego i przede wszystkim dbanie o to, aby warszawiacy mieli dostęp do tańszych mieszkań – cytuje słowa Trzaskowskiego PAP.

Budynek komunalnym przy ul. Zagłoby w stołecznym Ursusie mieści 84 mieszkania. Najmniejsze z nich ma powierzchnię 29,7 m kw. natomiast największe ok. 67,5 m kw.

Zobacz także

W budynku znajdziemy 30 lokali jednopokojowych, 42 dwupokojowych i 12 trzypokojowych. 9 z nich jest przystosowanych do potrzeb osób z niepełnosprawnością.

W bloku są także windy, wózkownie i podziemny parking. Czynsz wynosi 8 zł za m kw, koszt miejsca garażowego to 200 złotych.

Zobacz także

Rafał Trzaskowski zapowiedział, że niedługo zostaną oddane kolejne budynki komunalne. Ty razem po prawej stronie Wisły: na Pradze, Targówku i w Wawrze.

RadioZET.pl/PAP