Zamknij

Rondo WOŚP w Warszawie. Znamy dokładną lokalizację. ''Rada podjęła decyzję''

18.06.2020 15:32
WOŚP
fot. East News/Jan Bielecki

W Warszawie będzie rondo imienia Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Znana jest już lokalizacja. 

"Bardzo się cieszę, że rada poparła wniosek złożony przez 6 radnych Nowoczesnej z klubu Koalicji Obywatelskiej"- przekazał Sławomir Potapowicz, wiceprzewodniczący Rady Warszawy. Pomysł ronda WOŚP w Warszawie został zgłoszony przez Warszawskie Forum Samorządowe.

Rondo WOŚP w Warszawie

Jako pierwszy pomysł na nazwę WOŚP obiektu miejskiego w tej kadencji Rady Warszawy zgłosił szef WFS Grzegorz Gruchalski. "WOŚP to cała rzesza wspaniałych ludzi, od organizatorów, przez wolontariuszy, kończąc na darczyńcach. Orkiestra to również wspaniała idea, w której centrum jest człowiek i jego zdrowie. Cieszę, że radni podjęli taką decyzję i WOŚP będzie miał godne miejsce na mapie Warszawy" - powiedział Gruchalski. 

Zobacz także

Rondo WOŚP będzie znajdować się w dzielnicy Ursynów u zbiegu ulic Płaskowickiej i Roentgena. Zanim wniosek został pozytywnie rozpatrzony, wcześniej oceniała go miejska komisja ds. nazewnictwa. Następnie projekt uchwały został pozytywnie zaopiniowany przed radę dzielnicy Ursynów.

WOŚP to symbol. To coroczna zbiórka pieniędzy na służbę zdrowia, ale nie tylko. To także liczne programy zdrowotne

– przekazała Anna Auksel-Sekutowicz, radna, jedna z wnioskodawczyń i członkini komisji ds. nazewnictwa.

Zobacz także

"Dla mnie było to oczywiste, że Orkiestra powinna mieć swoją nazwę na jednym z miejskich obiektów. Dlatego bez wahania poparłam wniosek i głosowałam za nazwą dla ronda na Ursynowie" - dodała Auksel-Sekutowicz.

Zobacz także

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy ma już w Polsce kilka obiektów miejskich, które nazwano jej imieniem. Stolica jest kolejnym miastem, które będzie miało rondo im. WOŚP. Niebawem uroczyste odsłonięcie tablicy z nazwą ronda im. Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

RadioZET.pl