Zamknij

Tłumy ludzi zbierają się w Lesie Kabackim. Radny chce wprowadzić zakaz wstępu

24.03.2020 11:10
Las Kabacki
fot. East News/MICHAL DYJUK (zdjęcie ilustracyjne)

SARS-CoV-2 szybko rozprzestrzenia się po Polsce. W kraju trwa akcja "Zostań w domu". Jednak nie wszyscy się do niej przyłączyli. W związku z tym jeden z ursynowskich radnych chce zamknięcia Lasu Kabackiego.

Wiele miejsc w Warszawie nadal tętni życiem mimo epidemii koronawirusa. Jednym z nich jest Las Kabacki. Jak informuje portal Halo Ursynów, w ostatni weekend były tam tłumy ludzi. W związku z tą sytuacją jeden z warszawskich radnych chce wprowadzić zakaz wstępu do Lasu Kabackiego.

Chcesz być na bieżąco z newsami z Warszawy? Dołącz do naszej grupy na FB

Wielu mieszkańców Warszawy zignorowało zalecenia władz. Nie pomógł też zdrowy rozsądek. Wygrał natomiast piknik na polanie, czy też spacer na zatłoczonych ścieżkach Lasu Kabackiego. Ursynowski radny Prawa i Sprawiedliwości, Mateusz Rojewski proponuje, aby zamknąć Las Kabacki.

Zobacz także

To, co się teraz dzieje w lesie, to proszenie się o zaognienie epidemii. To inwazja. Nie po to zostały zamknięte m.in. galerie handlowe, kina, odwołane mecze, inne imprezy, nie tylko sportowe, żeby ludzie się tak licznie gromadzili. Jest ich więcej niż w metrze przed wybuchem epidemii, a na wąskich drogach nie da się zachować zalecanego dwumetrowego odstępu

- cytuje słowa Mateusza Rojewskiego portal Halo Ursynów.

Zobacz także

Polityk złożył już interpelację do burmistrza Ursynowa. Nie dotarła jeszcze ona do Urzędu. Jednak Robert Kempa przekazał, że Lasy Miejskie nie mogą wydać takiej decyzji.

Nie ma obecnie zakazu wchodzenia do lasu ze względu na epidemię, ale może go wydać administracja rządowa, czyli wojewoda mazowiecki. Myślę, że zmiany powinny pójść bardziej w stronę egzekwowania odległości między osobami będącymi w lesie

- powiedział portalowi Halo Ursynów Robert Kempa, burmistrz Ursynowa.

Zobacz także

Ustawa o lasach mówi o tym, że zakaz można wprowadzić wtedy, kiedy stan lasu zagraża bezpieczeństwu ludzi, jest zagrożenie pożarowe lub wykonywane są zabiegi gospodarcze związane z ochroną lasu, lub pozyskania drewna.

Koronawirus: raport

We wtorek rano rząd potwierdził nowe przypadki zarażenia koronawirusem. Jest ich łącznie 774. Resort poinformował także o śmierci dziewiątej osoby. Tylko w województwie mazowieckim zarażonych SARS-CoV-2 jest 175 osób.

Koronawirus - co trzeba wiedzieć?

RadioZET.pl/Halo Ursynów