Zamknij

„Ursynów gra dla Julka Wróbla”. 9-latek ma nieoperacyjnego guza mózgu

30.01.2020 12:28
Julek Wróbel
fot. Facebook.com/Ursynow.gra.dla/

Urząd Dzielnicy Ursynów zaprasza do wsparcia akcji na rzecz Julka. U 9-letniego chłopca wykryto złośliwy nowotwór mózgu. Jedynym ratunkiem dla dziecka jest kosztowna terapia poza granicami Polski.

"Ursynów gra dla Julka Wróbla" - to akcja charytatywna, do której warszawiaków zaprosił Urząd Dzielnicy Ursynów. Uczeń Szkoły Podstawowej nr 343 przy ul. Kopcińskiego zaczął gorzej widzieć. Tuż przed Bożym Narodzeniem świat rodziców chłopca nagle się zawalił.

Chcesz być na bieżąco z newsami z Warszawy? Dołącz do naszej grupy na FB

Trafiliśmy do Centrum Zdrowia Dziecka. Tomografia nic nie wykazała, ale na rezonansie lekarze zobaczyli coś niepokojącego. Kolejne badania i czekanie na wynik… Ale najgorsze miało dopiero nadejść. Te słowa brzmiały jak wyrok: guz mózgu, ze względu na umiejscowienie nieoperacyjny. Maksymalnie pół roku życia - czytamy na stronie poświęconej chłopcu w serwisie siepomaga.pl.

W Polsce nie ma metod leczenia tego typu guzów. Potrzebne jest specjalistyczne leczenie poza granicami naszego kraju. Najpierw jednak trzeba się dowiedzieć, co to za nowotwór. Samo badanie to 5 tysięcy euro, a potem dojdzie leczenie - nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych miesięcznie.

Chcemy wysłać próbkę pobranego wycinku guza do Heidelbergu. Tam zrobią dokładne badania i dopasują lek. Dopiero, kiedy będziemy wiedzieli, z jakim rodzajem guza mamy do czynienia, będziemy mogli podjąć konkretną terapię - wyjaśniają rodzice.

Zobacz także

"Ursynów gra dla Julka Wróbla"

Wszyscy, którzy chcą wesprzeć rodzinę Julka w walce z glejakiem, mogą w czwartek, 30 stycznia w Szkole Podstawowej nr 96 przy ulicy Sarabandy 16/22 wziąć udział w kiermaszu charytatywnym, z którego dochód zostanie przekazany choremu chłopcu.

Z kolei w sobotę, 1 lutego o godz. 15.30 w SP nr 330 przy ul. Mandarynki odbędzie się koncert charytatywny "Gramy dla Julka". Finał akcji zaplanowano na 1 marca w Szkole Podstawowej nr 340.

W ramach akcji charytatywnej odbędą się występy artystyczne z udziałem uczniów, rodziców i nauczycieli oraz takich artystów jak Kamila Malik, Michał Masłoń i Robert Cieśla, a także licytacja przedmiotów, kiermasz różności, kawiarenki charytatywne, warsztaty artystyczne, teatrzyk, występ iluzjonisty, pokazy pierwszej pomocy i bieg na orientację - informuje Urząd Dzielnicy Ursynów.

Wszystkie środki będą przekazane na leczenie Julka. Więcej informacji można uzyskać na profilu akcji w mediach społecznościowych.

Zobacz także

RadioZET.pl/Urząd Dzielnicy Ursynów/Siepomaga.pl/julian