Zamknij

Viki Gabor z rodziną zaatakowana przez dwóch mężczyzn. Pobili ojca piosenkarki

18.09.2020 08:02
Viki Gabor
fot. Tadeusz Wypych/REPORTER

Do napadu na nastoletnią piosenkarkę Viki Gabor i jej rodzinę doszło kilka dni temu na warszawskim Mokotowie – ustalił PAP, powołując się na informację mokotowskiej policji. Dwóch mężczyzn jest podejrzanych o rozbój – dotkliwie pobili ojca piosenkarki, który stanął w obronie dziecka.

Viki Gabor i jej rodzina zostali zaatakowani przed dwóch mężczyzn. Do napadu doszło na warszawskim Mokotowie, wieczorem 11 września.

Jak podaje PAP, „13-letnia Wiktoria razem ze swoim ojcem Dariuszem i matką Eweliną wybrali się do jednego ze sklepów przy ul. Konstruktorskiej. Do sklepu wszedł tylko ojciec nastoletniej piosenkarki. Natomiast Vika miała zostać z mamą przed budynkiem”.

Napad na Viki Gabor i jej rodzinę. Policja: Zostali złapani

Wtedy do nastolatki doskoczyła grupka mężczyzn, w tym 17-letni Kamil T., którzy wulgarnie zaczęli domagać się pieniędzy. Nastolatka z mamą odeszły na bok, a gdy wrócił ojciec piosenkarki doszło do spięcia z grupą.

Zobacz także

Wówczas - według ustaleń PAP - mężczyźni rzucili się na 49-latka, powalili go na ziemię i zaczęli kopać. Bitemu mężczyźnie pomógł pracownik ochrony, który poinformował policję. Napastnicy zdążyli uciec. Rzecznik mokotowskiej policji podkom. Robert Koniuszy przekazał, że mundurowi „ustalili okoliczności zajścia oraz rysopisy podejrzanych”.

Pobitemu mężczyźnie została udzielona pomoc medyczna przez ratowników medycznych. Nie wymagał on hospitalizacji

Robert Koniuszy, rzecznik mokotowskiej policji

Napastnicy zostali ujęci niedługo później. Funkcjonariusze zatrzymali 17-latka oraz jego o rok starszego wspólnika.

Rozpoznani przez pokrzywdzonego napastnicy trafili do policyjnych cel. Obaj usłyszeli zarzuty usiłowania rozboju. Prokurator zastosował wobec nich środki zapobiegawcze w postaci policyjnego dozoru oraz zakaz zbliżania się do pokrzywdzonego oraz jego rodziny - podkreślił.

Zobacz także

Viki Gabor zwyciężyła w 17. konkursie piosenki Eurowizji dla Dzieci.

RadioZET.pl/PAP