Zamknij

W Warszawie powstanie mural "Konstytucja"? Rafał Trzaskowski popiera pomysł

03.02.2020 13:20
Mural z napisem "Konstytucja" w Warszawie
fot. East News/Jan Graczynski

Warszawscy radni Koalicji Obywatelskiej chcą, aby na jednej z kamienic w Warszawie powstał mural z napisem "Konstytucja". "Wyrażam pełne poparcie dla tego pomysłu" - odpowiedział na interpelację Rafał Trzaskowski, prezydent Warszawy.

Wielki napis "Konstytucja" powstał niedawno w Poznaniu. Mural składa się z czarnych, białych i czerwonych liter. Jest to ta sama grafika, która widnieje na transparentach i koszulkach osób z opozycji i uczestników antyrządowych protestów.

Chcesz być na bieżąco z newsami z Warszawy? Dołącz do naszej grupy na FB

O stworzenie muralu z napisem "Konstytucja" zwrócili się radni Warszawy zrzeszeni w klubie KO. Interpelację złożyli w listopadzie.

Zobacz także

Mural byłby symbolem utrwalania w przestrzeni publicznej w Warszawie naszej ustawy zasadniczej, oddalibyśmy jako mieszkańcy ogromny szacunek dla Konstytucji obowiązującej na terenie Rzeczpospolitej Polskiej — informują pomysłodawcy.

Radni KO mogą liczyć na poparcie władz stolicy: "W odpowiedzi na interpelację uprzejmie informuję, że wyrażam pełne poparcie dla pomysłu wykonania muralu z napisem <<Konstytucja>>" - napisała w imieniu prezydenta Rafała Trzaskowskiego Aldona Machnowska-Góra, pełniąca obowiązki dyrektora ds. kultury i komunikacji społecznej.

Zobacz także

RadioZET.pl