Zamknij

WOŚP będzie miało swoją ulicę w stolicy? "Orkiestra na to zasługuje"

16.01.2020 13:53
WOŚP będzie miał ulicę w stolicy?
fot. East News/ MAREK LASYK

W stolicy będzie ulica/skwer Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy? Warszawskie Forum Samorządowe skierowało petycję w tej sprawie.

W ubiegłą niedzielę, 12 stycznia 2020 roku odbył się 28. finał WOŚP. Orkiestra po raz kolejny zebrała ogromną sumę pieniędzy, za które kupi sprzęt medyczny. Będzie on codziennie ratował życie i zdrowie pacjentów w całej Polsce.

WOŚP będzie miał swoją ulicę w Warszawie?

Uhonorować WOŚP chce Warszawskie Forum Samorządowe, które złożyło petycję do prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego i przewodniczącej komisji ds. Nazewnictwa Miejskiego Anny Nehrebeckiej-Byczewskiej w sprawie nadania ulicy/skwerowi nazwy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Zobacz także

W naszej opinii Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zasługuje na swoje formalne miejsce na mapie Warszawy. Mało jest inicjatyw, które w sposób tak pozytywny potrafią łączyć obywateli. Taka ulica czy skwer będzie doskonałym uhonorowaniem wszelkich działań WOŚP - mówi Grzegorz Gruchalski, lider Warszawskiego Forum Samorządowego.

Autorzy petycji nie chcą wskazywać konkretnej ulicy czy skweru. Jednak sugerują, że warto byłoby rozważyć okolice miejsc, które związane są z Orkiestrą.

Zobacz także

W naszej ocenie jednak warto rozważyć okolice miejsc, z którymi Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy jest bardzo mocno związana. Mamy tutaj na myśli, chociażby Instytut „Pomnik” - Centrum Zdrowia Dziecka, które mocno współpracuje z WOŚP czy Instytut Matki i Dziecka. W Warszawie jest wiele placówek, które korzystają ze wsparcia Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy - czytamy w petycji.

RadioZET.pl/Warszawskie Forum Samorządowe