Zamknij

Nietypowy mieszkaniec urzędu w Piasecznie. "Biznesowy kotek"

21.01.2020 14:08
Kot w Urzędzie w Piasecznie
fot. Facebook.com/Arkadiusz Czapski

Od 10 lat w Urzędzie Miasta i Gminy Piaseczno mieszka czarna kotka. Jest pod opieką urzędników.

Na drzwiach wejściowych do Urzędu Miasta i Gminy Piaseczno pojawiła się ogłoszenie z niestandardową informacją. Urzędnicy poinformowali petentów o mieszkającej w Urzędzie kotce.

Chcesz być na bieżąco z newsami z Warszawy? Dołącz do naszej grupy na FB

Czarny kot przesiadujący przed budynkiem jest pod opieką pracowników urzędu i tu mieszka - czytamy.

W Urzędzie Miasta i Gminy Piaseczno od wielu lat mieszka czarna kotka. Od dekady zajmują się nią urzędnicy.

Zobacz także

O adopcji kota wypowiedział się na Facebooku Arkadiusz Czapski, który pełni funkcje sekretarza Urzędu.

Przed Urzędem Miasta i Gminy w Piasecznie często widzimy czarną kotkę. To kotka urzędowa, tam mieszkająca i karmiona ze składek pracowników. Ponieważ, nie wszyscy o tym wiedzą, powiesiliśmy przy wejściu taki komunikat, by miłośnicy kotów nam jej nie zabierali, uważając ją za bezdomną lub komuś "zaginiętą" (pisownia oryginalna red.) A jest z nami ponad 10 lat — informuje Czapski.

O czarnej kotce informował także "Przegląd Piaseczyński". Zdradził on, że zwierzaka najczęściej można spotkać na trawniku nieopodal herbu z napisem "Urząd Miasta i Gminy Piaseczno". Podobno czarna kotka wygląda zazwyczaj na znudzoną, ale bacznie obserwuje wszystkich zmierzających do i z budynku.

Post Arkadiusz Czapskiego spotkał się z wieloma miłymi komentarzami. Byli także ci, którzy krytykowali "przygarnięcie" kota. Urzędnik postanowił się do tego odnieść.

Wiele komentarzy ciepłych, ale pojawiają się również słowa krytyki. Kotka pojawiła się u nas na podwórku 10 lat temu. Zaczęliśmy karmić, daliśmy schronienie (budka pod dachem, do pomieszczeń nie chce wchodzić). Oczywiście, gdyby pojawił się ktoś, kto dałby schronienie w domu... dobrostan zwierzęcia jest najważniejszy! Czy dałaby radę się zaaklimatyzować? Póki jest u nas, dalej będzie pod opieką i najedzona, pozdrawiam Państwa serdecznie.

Internautom bardzo spodobała się adopcja kota przez urzędników. "Biznesowy kotek", "Jesteście cudownie", "Brawo" - pisali.

RadioZET.pl/Urząd Dzielnicy i Gminy Piaseczno/ Przegląd Piaseczyński