Zamknij

Ognisko koronawirusa na uczelni. Zarażonych kilkadziesiąt osób

26.10.2020 15:57
WAT w Warszawie
fot. East News/JACEK DOMINSKI

Koronawirus w Warszawie. Ognisko wirusa SARS-CoV-2 pojawiło się w Wojskowej Akademii Technicznej na stołecznym Bemowie. Pozytywny wynik koronawirusa otrzymali studenci, a także pracownicy cywilni i żołnierze zawodowi.

Ognisko koronawirusa wykryto na uczelni wojskowej nie tylko w Warszawie, ale także we Wrocławiu — przekazał serwis Onet.pl. Według informacji portalu pierwsze zarażenia wykryto po rozpoczęciu roku akademickiego. Zarówno na inauguracji w Warszawie, jak i we Wrocławiu uczestniczył Mariusz Błaszczak, minister obrony narodowej, który jest zarażony koronawirusem. Ministerstwo Obrony Narodowej ogłosiło, że minister nie był źródłem zakażeń.

Warszawa. Ognisko koronawirusa na Wojskowej Akademii Technicznej

W Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie zarażonych jest łącznie 34 osoby - 19 podchorążych, 3 żołnierzy zawodowych, a także 10 pracowników cywilnych — przekazała "Stołeczna" powołując się na słowa rzeczniczki uczelni Ewy Jankiewicz. Zakażone osoby przebywają na kwarantannie w domu lub w odizolowanych pomieszczeniach w akademikach wojskowych. "W akademikach jest dwunastu podchorążych. W Wojskowej Akademii Technicznej wprowadzono wytyczne w zakresie działań profilaktycznych w warunkach stanu epidemii COVID-19" - cytuje słowa Ewy Jankiewicz "GW".

Zobacz także

Rzeczniczka zapewniła także, że uczelnia stosuje się do zaleceń Głównego Inspektora Sanitarnego Wojska Polskiego oraz wewnętrznych wytycznych WAT. Studenci aktualnie uczą się zdalnie. Ponadto ograniczono spotkania, wyjazdy zagraniczne, a także korzystanie przez pracowników z przestrzeni wspólnej. Ograniczone zostały także kontakty bezpośrednie, uczelnia zapewnia także środki ochrony osobistej, m.in. maseczki, rękawiczki, czy też płyn do dezynfekcji.

RadioZET.pl/Onet.pl/Gazeta Wyborcza