Zamknij

28. Finał WOŚP coraz bliżej. Utrudnienia na ulicach

07.01.2020 12:46
Finał WOŚP
fot. Piotr Molecki/East News

28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już 12 stycznia. W niedzielę punktem centralnym wydarzenia będzie plac Bankowy. Urząd Miasta St. Warszawy zapowiedział zmiany w parkowaniu i ruchu w Śródmieściu, które obowiązują już w tym tygodniu.

W tym roku WOŚP zagra po raz 28. Pieniądze zebrane w 2020 roku zostaną przeznaczone na dziecięcą medycynę zabiegową. Organizatorzy zapowiadają utrudnienia.

Chcesz być na bieżąco z newsami z Warszawy? Dołącz do naszej grupy na FB

28. finał WOŚP: utrudnienia na ulicach

W tym roku po raz pierwszy bieg "Policz się z cukrzycą" odbędzie się już 11 stycznia, czyli dzień przed finałem WOŚP, a nie w dzień wydarzenia. Trasa przebiega m.in. Krakowskim Przedmieściem, ul. Świętokrzyską, pl. Powstańców Warszawy, ul. Jasną, Mazowiecką i pl. marsz. J. Piłsudskiego.

Start i meta 5-kilometrowego biegu będą zlokalizowane na pl. Teatralnym. Należy spodziewać się utrudnień.

Zobacz także

Urząd Miasta Stołecznego Warszawy zapowiada także zmiany w parkowaniu. Już od 2 do 16 stycznia zamknięty będzie parking na pl. Teatralnym. Z kolei od 5 do 16 stycznia nie będzie można skorzystać z miejsc parkingowych na pl. Bankowym.

Równocześnie wyłączona z ruchu zostanie jezdnia łącząca plac z ul. Elektoralną oraz jezdnia po południowej stronie placu (pomiędzy ul. Marszałkowską a Elektoralną) – nie będzie można skręcić z ul. Marszałkowskiej lub pl. Bankowego w ul. Elektoralną lub wyjechać z ul. Przechodniej na ul. Marszałkowską. Natomiast od niedzieli, 5 stycznia przywrócone zostanie połączenie ulic Przechodniej i Elektoralnej - czytamy na stronie urzędu miasta.

Finał WOŚP
fot. Urząd Miasta St. Warszawy

Od 8 stycznia niedostępny dla parkujących będzie teren wzdłuż głównego budynku Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego przy pl. Bankowym 3/5.

Z kolei w dniu finału WOŚP, 12 stycznia, w godzinach 10.00 – 24.00, zamknięty będzie pl. Bankowy i ul. Marszałkowska na odcinku od al. „Solidarności” do ul. Królewskiej (możliwy wyjazd z pl. Żelaznej Bramy w kierunku ul. Królewskiej).

Zobacz także

RadioZET.pl/Urząd Miasta St. Warszawy