WOŚP 2020: tłum ludzi na Placu Bankowym. W Warszawie rozbrzmiał hymn Australii

13.01.2020 12:53
WOŚP w Warszawie
fot. RadioZET

Za nami 28. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W stolicy Polski nie zabrakło mnóstwa atrakcji i niespodzianek. Jedną z nich był hymn Australii.

Hasło WOŚP w 2020 roku brzmiało "WIATR W ŻAGLE" - 28. finał WOŚP dla dziecięcej medycyny zabiegowej. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji. Fundacja w tym roku chce się skupić na takich dziedzinach medycyny jak chirurgia ogólna, neurochirurgia czy kardiochirurgia. W 2020 roku Orkiestra po raz kolejny pobiła rekord. Aktualna deklarowana kwota, którą udało się zebrać to 115 362 894 zł.

Chcesz być na bieżąco z newsami z Warszawy? Dołącz do naszej grupy na FB

28. finał WOŚP w Warszawie

W trakcie tegorocznego finału WOŚP w Warszawie na scenie rozbrzmiał hymn Australii.

Po raz kolejny zrobiliśmy z tego miasta kolorowy punkt. Tak powinny wyglądać metropolie na całym świecie - powiedział Jurek Owsiak. Bądźmy tacy nie tylko dzisiaj. Bądźmy tacy przez cały rok - dodał "dyrygent" Orkiestry.

 
Po występie Jurka Owsiaka wspólnie na Placu Bankowym wysłuchano hymnu Australii. Był to symbol jedności z krajem, który od kilku tygodni zmaga się ze strasznymi w skutkach pożarami. Tłum ludzi na Placu Bankowym uniósł także flagę Australii w geście solidarności. Pieniądze, które zostaną zebrane w australijskich miastach, będą przeznaczone na walkę z pożarami. 

Zobacz także

Swoją przemowę wygłosił w trakcie 28. finału WOŚP prezydent Warszawy. Rafał Trzaskowski podziękował za piękny finał i poprosił, aby po powrocie do domu przez chwilę wspomnieć prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza.

RadioZET.pl