Zamknij

WOŚP: zmiana daty i miejsca startu biegu "Policz się z cukrzycą"

02.01.2020 16:57
WOŚP: zmiana daty i miejsca startu biegu "Policz się z cukrzycą"
fot. EastNews.JanBielicki

Przed nami 14. bieg „Policz się z cukrzycą”. W tym roku biegacze wystartują w sobotę, dzień przed 28. finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. To niejedyne zmiany w tym wydarzeniu.

Pierwszy bieg „Policz się z cukrzycą” wystartował w 2006 roku. Jak podaje portal Onet.pl, w wydarzeniu wzięło udział 1796 osób. Liczba była symboliczna, bo dokładnie tyle było w tamtym czasie zakupionych przez Orkiestrę pomp insulinowych dla dzieci.

Chcesz być na bieżąco z newsami z Warszawy? Dołącz do naszej grupy na FB

WOŚP: zmiany w biegu „Policz się z cukrzycą”

Bieg „Policz się z cukrzycą” to już nieodłączny element finałów WOŚP. W tym roku zmieni się nie tylko data, ale także miejsce startu i trasa.

Zobacz także: Warszawiacy kochają stolicę. Zaskakujące wyniki badań

Bieg „Policz się z cukrzycą” odbywał się w dzień finału WOŚP. W tym roku biegacze wystartują nie w niedzielę, ale w sobotę (11 stycznia 2020 roku).

Zmianie ulegnie także miejsce startu oraz trasa warszawskiego biegu. Miłośnicy sportu spotykają się na placu Teatralnym, a nie placu Defilad. W tym samym miejscu 12 stycznia odbędzie się 28. finał WOŚP.

Start zaplanowany jest na godzinie 11:45. Biegacze przebiegną 5 kilometrów. Minimalny datek na wsparcie celu to 40 złotych.

Na bieg „Policz się z cukrzycą” można zapisać się na platformie Slotmarket do 3 stycznia lub do momentu wyczerpania wszystkich pakietów.

Zobacz także: Nie masz planów na najbliższy weekend? Warszawa pełna atrakcji

RadioZET.pl/ONET