Zamknij

Przedszkola będą się opiekować dziećmi dłużej. Zmiany już w przyszłym roku

19.12.2019 10:55
przedszkole
fot. Jan BIELECKI/East News

Ratusz zdecydował, że wakacyjne dyżury w miejskich przedszkolach będą dłuższe. Wydłużenie ich o dodatkowe 7 dni ma zacząć obowiązywać od najbliższych wakacji. Wszystko po to, by zaoszczędzić dzieciom i rodzicom stresu.

- Udało się. Maluchy będą teraz mogły dłużej przebywać w jednej placówce. To optymalne rozwiązanie, zgodne z oczekiwaniami rodziców - skomentowała decyzję Renata Kaznowska, wiceprezydent Warszawy.

Chcesz być na bieżąco z newsami z Warszawy? Dołącz do naszej grupy na FB

Mniej stresu dla rodziców i dzieci

Teraz dzieci spędzają latem w przedszkolach dwa tygodnie. Od 2020 roku w czasie wakacji przerwa zostanie wydłużona do trzech tygodni. Ratusz chce wyjść naprzeciw rodzicom i oszczędzić im i ich pociechom stresu.

W miejskich przedszkolach są latem "dyżury" [...] dzieci przenosiły się po dwóch tygodniach do innego dyżurującego przedszkola. Teraz będą to trzy tygodnie, a więc mniej będzie przenosin w czasie wakacji, czyli mniejszy stres dla rodziców i dzieci - wyjaśniła Ewa Rogala, wicerzeczniczka ratusza.

Zobacz także

Do tej pory zdecydowana większość warszawskich przedszkoli (63,4 proc.) dyżurowała tylko przez dwa tygodnie, 23,5 proc. placówek trzy tygodnie, a 7,6 proc. przedszkoli - przez cztery lub pięć tygodni. W związku z prowadzonymi remontami 19 przedszkoli (5,5 proc.) nie dyżurowało w ogóle.

Od następnych wakacji warszawiacy będą mogli liczyć na trzytygodniową opiekę nad dzieckiem: w macierzystej placówce lub innej, wybranej przez rodzica. Zapisów będzie można dokonać również za pośrednictwem internetu.

RadioZET.pl/PAP