Zamknij

Warszawiacy otrzymali specjalne podziękowania. Chodzi o walkę z koronawirusem

23.03.2020 13:31
Rafał Trzaskowski
fot. East News/Piotr Molecki

Rafał Trzaskowski podziękował warszawiakom za racjonalne zachowanie w czasie epidemii koronawirusa. Prezydent Warszawy wystosował także prośbę do mieszkańców stolicy.

W poniedziałek po godzinie 12:00 ministerstwo zdrowia poinformowało o nowych przypadkach zarażenia koronawirusem. Łącznie jest ich 684. Tylko w województwie mazowieckim pozytywny wynik odnotowano u 147 osób. Do mieszkańców stolicy przemówił Rafał Trzaskowski.

Chcesz być na bieżąco z newsami z Warszawy? Dołącz do naszej grupy na FB

Prezydent Warszawy opublikował w mediach społecznościowych film, na którym podziękował wszystkim mieszkańców Warszawy za to, że zachowują się racjonalnie w czasie epidemii koronawirusa.

Zobacz także

Proszę Państwa, przede wszystkim olbrzymie podziękowania dla wszystkich Państwa, którzy zachowują się racjonalnie, którzy starają się w ramach możliwości być w domu, którzy starają się ograniczać kontakty społeczne do absolutnego minimum. Tylko dzięki temu możemy uniknąć dalszych zachorować i rozprzestrzeniania się wirusa. To naprawdę jest skuteczne!

- powiedział Rafał Trzaskowski.

Zobacz także

Prezydent poprosił także o to, aby nie spotykać się w grupach.

Czasem docierają do nas sygnały, że zbieracie się Państwo w miejscach publicznych w większej grupie. Więc olbrzymi apel do Państwa: nie róbcie tego! Nie zbierajcie się w większej grupie, czy to na bulwarach, czy to w parkach, dlatego że to może doprowadzić do tego, że wirus będzie dalej się rozprzestrzeniał szybciej

- poinformował prezydent Warszawy.

Zobacz także

Na koniec włodarz zwrócił się także do rodziców.

No i oczywiście do nas wszystkich rodziców apel, żeby rozmawiać o tym ze swoimi dziećmi i żeby je uczulać na to, żeby się nie zbierały w większej grupie i zawsze zachowywały odpowiedni dystans. Dziękuje Państwu za racjonalne zachowanie, dlatego że to wzmacnia bezpieczeństwo nas wszystkich

- skwitował Rafał Trzaskowski.

Zobacz także

Koronawirus - co trzeba wiedzieć?

RadioZET.pl