Zamknij

Warszawska restauracja wśród pięciu najpiękniejszych na świecie

16.01.2020 16:51
Restauracja Opasły Tom
fot. Buck. Studio

Opasły Tom ma powody do dumy. Warszawski lokal znalazł się w pierwszej piątce najciekawszych restauracji świata. Doceniono go za design.

Wallpaper Design Awards 2020 to prestiżowy konkurs organizowany przez brytyjski magazyn "Wallpaper". W tym roku na szczycie podium znalazła się pierwsza podwodna restauracja w Europie Under, która mieści się w Norwegii - informuje portal warszawa.naszemiasto.pl.

Jurorzy wśród pięciu w kategorii Najlepsze nowe restauracje wytypowali także polski lokal - Opasły Tom Kręgliccy serwujący autorską polską kuchnię.

Chcesz być na bieżąco z newsami z Warszawy? Dołącz do naszej grupy na FB

Mariaż kuchni i książek

Restauracja znajduje się przy ul. Wierzbowej w Śródmieściu. Uwagę klientów od razu po przekroczeniu progu lokalu zwraca wyszukany design. Lampy z podłużnymi kloszami, posadzka w geometryczne wzory, surowy marmur i jasne drewno - to wszystko razem sprawia, że miejsce wyróżnia się także na arenie międzynarodowej.

Za wnętrze restauracji Opasły Tom odpowiada pracownia BUCK.STUDIO. Dwupoziomowy lokal ma 260 m kwadratowych. Znajdziemy tu winotekę, półotwartą kuchnię, a także bar z czytelnią. Jak się okazuje, to nieprzypadkowe połączenie.

Kiedy w wieku lat 17, Marcin Kręglicki wymarzył swoją pierwszą restaurację, wrócił z wakacji z plecakiem książek kucharskich. Tak rozpoczęło się poznawanie świata przez kulinaria i opowieści o nich. Opasły Tom stworzyliśmy w dawnej księgarni Państwowego Instytutu Wydawniczego, więc mariaż kuchni i książek się pogłębił - czytamy na stronie restauracji.

Zobacz także

RadioZET.pl/warszawa.naszemiasto.pl/Wallpaper/Opasły Tom Kręgliccy/Instagram