Zamknij

Napaść w karetce pogotowia. Pacjent wyciągnął nóż i zaatakował ratownika

11.05.2020 09:40
karetka pogotowia
fot. Tomasz Jastrzebowski/REPORTER (zdjęcie ilustracyjne)

Atak w karetce pogotowia. 55-latek wyciągnął nóż i zranił w rękę ratownika medycznego, który wcześniej udzielał mu pomocy. Napastnik został tymczasowo aresztowany.

Do ataku doszło kilka dni temu przy ulicy Gąbińskiej w Warszawie. Załoga pogotowia została wezwana do leżącego na ulicy 55-latka. Ratownicy udzielili pomocy mężczyźnie, który miał być przewieziony karetką do szpitala. Podczas wykonywanych badań był spokojny.

W pewnym momencie jednak wyciągnął nóż, a następnie zranił nim w rękę ratownika

- relacjonowała w poniedziałek asp. Kamila Szulc z Komendy Rejonowej Policji dla Bielan i Żoliborza.

Zobacz także

Pijany napadł na pracownika karetki pogotowia. Grozi mu 10 lat więzienia

Medycy obezwładnili agresora, a o incydencie powiadomili policję. Funkcjonariusze z warszawskich Bielan zatrzymali 55-letniego mężczyznę. Jak się okazało, miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Mężczyznę po wytrzeźwieniu doprowadzono do prokuratury. Usłyszał zarzut czynnej napaści na funkcjonariusza publicznego z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Został tymczasowo aresztowany na dwa miesiące.

Pamiętajmy, że osoba udzielająca pierwszej pomocy, kwalifikowanej pierwszej pomocy oraz podejmująca medyczne czynności ratunkowe korzysta z ochrony przewidzianej w kodeksie karnym dla funkcjonariuszy publicznych. Za napaść na funkcjonariusza publicznego grozi kara pozbawienia wolności do lat 10

- dodała Kamila Szulc.

Chcesz być na bieżąco z newsami z Warszawy? Dołącz do naszej grupy na FB

RadioZET.pl/KRP V