Zamknij

Z Egiptu wprost na izbę wytrzeźwień. Polka w trakcie lotu pobiła 2 pasażerki

15.10.2020 12:34
Samolot
fot. East News/Jacek Klejment (zdjęcie ilustracyjne)

Warszawa, Lotnisko im. Chopina. 51-letnia Polka w trakcie lotu z Egiptu pobiła dwie inne pasażerki. Kobieta nie stosowała się również do poleceń załogi i odmawiała założenia maseczki ochronnej.

Po lądowaniu samolotu na Lotnisku im. Chopina w Warszawie lecącego z Hurgady w Egipcie na pokład weszło czterech funkcjonariuszy Grupy Interwencji Specjalnych Straży Granicznej. Chodziło o awanturę w trakcie lotu, którą zainicjowała 51-letnia Polka.

Awantura na pokładzie samolotu. 51-latka pobiła współpasażerki

Jak przekazał Nadwiślański Oddział Straży Granicznej: "na miejscu załoga wskazała kobietę, która postanowiła uprzykrzyć lot innym pasażerom. Nie stosowała się do poleceń załogi, krzyczała oraz oskarżyła dwie inne pasażerki, że została przez nie okradziona. Niestety nie poprzestała na samych oskarżeniach, użyła wobec nich przemocy fizycznej".

Zobacz także

Po przybyciu funkcjonariuszy GIS kobieta została pouczona o możliwości użycia wobec niej środków przymusu bezpośredniego w przypadku niewykonywania wydanych poleceń. Jednak awanturnicza pasażerka sama opuściła pokład samolotu i udała się do pomieszczeń służbowych Straży Granicznej. Tam została poddana badaniu na obecność alkoholu, które zakończyło się wynikiem pozytywnym. Kobieta została przekazana Straży Miejskiej, która umieściła ją w Stołecznym Ośrodku dla Osób Nietrzeźwych.

Zobacz także

51-letniej kobiecie na podstawie art. 210 ust. 1 pkt 9 ustawy Prawo Lotnicze za niewykonywanie poleceń dowódcy statku powietrznego związanych z porządkiem na pokładzie grozi kara grzywny o wysokości 500 złotych. Natomiast pobite kobiety stwierdziły, że nie będą składać oficjalnego zawiadomienia.

RadioZET.pl/Nadwiślański Oddział Straży Granicznej