Zamknij

Koronawirus. Znamy drugą lokalizację szpitala polowego w Warszawie

21.10.2020 09:31
Koronawirus
fot. East News/WOJCIECH STROZYK

Koronawirus w Warszawie. Drugi szpital tymczasowy w stolicy ma powstać w hali Expo XXI na Woli. Placówka ma pomieścić kilkaset łóżek.

Drugi szpital polowy w Warszawie wybudowany zostanie najprawdopodobniej w hali Expo XXI przy ulicy Prądzyńskiego na stołecznej Woli — takie informacje ustalił serwis Wirtualna Polska. Pierwsze prace nad budową miały ruszyć we wtorek. 

Koronawirus w Warszawie. Drugi szpital polowy na Woli

W rozmowie z Polską Agencją Prasową rzeczniczka wojewody mazowieckiego Ewa Filipowicz odniosła się do doniesień portalu wp.pl. Poinformowała ona, że lokalizacja hali Expo XXI jest rozpatrywana. W szpitalu ma powstać docelowo kilkaset łóżek. Filipowicz dodała także, że zgodę na utworzenie szpitala tymczasowego wydaje minister zdrowia.

Zobacz także

Prace organizacyjne nad utworzeniem kolejnego szpitala tymczasowego w Warszawie prowadzi utworzony wcześniej zespół w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim. Jak przekazała rzeczniczka - "zapewne on sprawną realizację przedsięwzięcia". Budowę szpitali tymczasowych w każdym mieście wojewódzkim zlecił w sobotę premier Mateusz Morawiecki. Pierwsza taka placówka ma powstać w Warszawie na Stadionie Narodowym. W szpitalach polowych docelowo będą leczeni pacjenci z Covid-19.

RadioZET.pl/wp.pl/PAP