Zamknij

Koronawirus. Zamknięto jedno z najpopularniejszych kin

21.10.2020 14:27
Kino
fot. East News/KFP (zdjęcie ilustracyjne)

Koronawirus w Warszawie. W związku z pogarszającą się sytuacją epidemiczną Kinoteka w stolicy została tymczasowo zamknięta. Jej aktywność została zawieszona do odwołania.

Koronawirus w Warszawie. Pogarsza się sytuacja epidemiczna nie tylko na Mazowszu, ale w całym kraju. Stolica od soboty, 17 października znajduje się w czerwonej strefie. Wciąż jednak przybywa zakażeń w całym województwie mazowieckim. W związku z tym zamknięto tymczasowo popularne warszawskie kino. 

Koronawirus. Kinoteka w Warszawie zamknięta

Coraz więcej przypadków zakażeń wirusem SARS-CoV-2 odnotowuje Ministerstwo Zdrowia w województwie mazowieckim. Rząd ogłasza więcej restrykcji i obostrzeń. Druga fala koronawirusa zaatakowała w Polsce. W związku z pogarszającą się sytuacją epidemiczną zarząd Kinoteki zawiesił działalność kina.

Od 19 października wstrzymujemy działalność na czas nieokreślony

Kinoteka PKiN

Aktualnie rząd nie wprowadził zakazu działalności kin. W czerwonej i żółtej strefie na wydarzeniach kulturalnych może być zajętych tylko 25% miejsc przez publiczność.

Koronawirus w Warszawie i na Mazowszu

W środę Ministerstwo Zdrowia przekazało, że ostatniej doby odnotowało 10 040 nowych przypadków zarażeń koronawirusem. Tylko w województwie mazowieckim było ich 1 162. Dramatycznie wygląda sytuacja w stołecznej służbie zdrowia — nie ma miejsc w szpitalach, a karetki jeżdżą z pacjentami z jednej placówki medycznej do drugiej. Na Stadionie Narodowym tworzy się tymczasowy szpital dla chorych na Covid-19. W Warszawie mają zostać wybudowane dwie takie placówki. 

RadioZET.pl