Zamknij

Ognisko koronawirusa w szkole podstawowej. 9 nauczycieli zarażonych SARS-CoV-2

13.10.2020 13:32
Koronawirus w szkole
fot. East News/MARZENA BUGALA (zdjęcie ilustracyjne)

Koronawirus w Warszawie. Wirusem SARS-CoV-2 zarażonych jest 9 nauczycieli ze Szkoły Podstawowej nr 382 w stolicy. W placówce wprowadzono nauczanie zdalne.

Koronawirus w Warszawie — pogarsza się sytuacja epidemiologiczna na całym Mazowszu. W kolejnej placówce oświaty potwierdzono ognisko koronawirusa. 9 nauczycieli z SP nr 382 na warszawskim Ursusie jest zarażonych wirusem SARS-CoV-2 i obecnie przebywa na kwarantannie.

Warszawa. Koronawirus w SP nr 382

"W szkole ujawniono 9 przypadków Covid-19"- cytuje słowa Karoliny Gałeckiej, rzeczniczki stołecznego ratusza portal "Super Expressu". Tabloid wskazuje także, że zarażone osoby to nauczyciele. Informacja o całkowitym zawieszeniu zajęć i przejście na tryb kształcenia zdalnego pojawiła się na stronie internetowej SP nr 382. "Dyrektor szkoły za zgodą organu prowadzącego i po uzyskaniu pozytywnej opinii Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Warszawie zawiesza prowadzenie działalności dydaktyczno-wychowawczej i opiekuńczej w Szkole Podstawowej im. Warszawskich Dzieci w okresie od 12.10.2020 roku do 17.10.2020 roku" - brzmi komunikat szkolny.

Zobacz także

Ognisko koronawirusa pojawiło się także w LXXV Liceum Ogólnokształcącym im. Jana III Sobieskiego w Warszawie. SARS-CoV-2 potwierdzono tam także u 9 osób. Do 19 października uczniowie uczą się zdalnie.

Koronawirus w Warszawie: raport

Pogarsza się sytuacja epidemiologiczna w całym kraju. Warszawa - podobnie, jak reszta Polski - znajduje się aktualnie w żółtej strefie. Jednak wszystko wskazuje na to, że stolica może zostać przeniesiona do strefy czerwonej. We wtorek resort zdrowia przekazał, że tylko ostatniej doby w województwie mazowieckim odnotowano 552 nowe przypadki zakażenia koronawirusem.

Zobacz także

Według najnowszego raportu Ministerstwa Zdrowia 13 października w całej Polsce przybyło 5068 kolejnych przypadków. Poinformowano także o śmierci 63 osób w ciągu ostatniej doby.

RadioZET.pl/ Super Express