Zamknij

Koronawirus w kolejnej parafii. Kościół zamknięty do odwołania

21.10.2020 13:09
Koronawirus w kościele
fot. East News/MAREK BEREZOWSKI (zdjęcie ilustracyjne)

Koronawirus w Warszawie. Zamknięto kościół i kancelarię parafii Najświętszej Maryi Panny Królowej Świata na Ochocie. Wirusem SARS-CoV-2 zarażonych jest dwóch księży. Reszta zespołu duszpasterskiego przebywa na kwarantannie.

Kościół oraz kancelaria parafii Najświętszej Maryi Panny Królowej Świata na Ochocie w Warszawie od środy zostały zamknięte aż do odwołania — przekazał proboszcz tej parafii ks. Kazimierz Sznajder. Dwóch duchownych zarażonych jest koronawirusem. Reszta księży przebywa na kwarantannie.

Warszawa. Koronawirus u księży z parafii na Ochocie

Dwóch księży z parafii Najświętszej Maryi Panny Królowej Świata znajdującej się przy ulicy Opaczewskiej na stołecznej Ochocie zarażonych jest wirusem SARS-CoV-2 - czytamy w komunikacie opublikowanym na stronie internetowej parafii.

Zobacz także

"Z powodu COVID-19 odkrytego u dwóch księży oraz obowiązku kwarantanny — od 21 października br. do odwołania — kościół i kancelaria będą zamknięte" - przekazał proboszcz parafii ks. Kazimierz Sznajder. Duchowny zapewnił, że przyjęte intencje mszalne będą odprawione przez księży bez udziału wiernych. "Sprawy pogrzebowe oraz inne sprawy duszpasterskie prosimy załatwiać w sąsiednich parafiach" - zaapelował proboszcz.

Koronawirus w Warszawie i na Mazowszu

Pogarsza się sytuacja epidemiczna na Mazowszu. Stolica od soboty, 17 października znajduje się w czerwonej strefie. Dramatycznie wygląda sytuacja w stołecznej służbie zdrowia — nie ma miejsc w szpitalach, a karetki jeżdżą z pacjentami z jednej placówki medycznej do drugiej. Na Stadionie Narodowym tworzy się tymczasowy szpital dla chorych na Covid-19. W Warszawie mają zostać wybudowane dwie takie placówki. W środę Ministerstwo Zdrowia przekazało, że odnotowało 10 040 nowych przypadków zarażeń koronawirusem. Tylko w województwie mazowieckim było ich 1 162.

RadioZET.pl/PAP