Zamknij

Koronawirus w kolejnym kościele. Ważna informacja dla wiernych

19.10.2020 16:22
Koronawirus w kościele
fot. East News/MAREK BEREZOWSKI (zdjęcie ilustracyjne)

Koronawirus w Warszawie. Wirus SARS-CoV-2 został wykryty u proboszcza parafii Nawrócenia św. Pawła Apostoła w stolicy. Kościół oraz kancelaria zostały zamknięte. Wierni, którzy mieli bezpośredni kontakt z duchownym, proszeni są o kontakt z sanepidem.

Koronawirusa wykryto u proboszcza parafii Nawrócenia św. Pawła Apostoła w Warszawie. Aktualnie kościół jest zamknięty. Wierni, którzy mieli kontakt z księdzem i podejrzewają u siebie zarażenie wirusem SARS-CoV-2, proszeni są o kontakt ze stacją sanitarno-epidemiologiczną.

Warszawa. Koronawirus u proboszcza parafii Nawrócenia św. Pawła Apostoła

Na stronie internetowej parafii Nawrócenia Świętego Pawła Apostoła w Warszawie przekazano, że proboszcz jest chory na Covid-19. W kościele odwołano msze, a księża zostali skierowani na 10-dniową kwarantannę. Nieczynna jest także kancelaria.

Zobacz także

Ponadto poproszono, aby osoby, które miały w ostatnich dniach bezpośredni kontakt z proboszczem, obserwowały swój stan zdrowia, a w razie niepokojących objawów koniecznie skontaktowały się z sanepidem. Duchowni zapewnili także, że zamówione msze święte zostaną odprawione, ale bez udziału wiernych. W sprawach pilnych należy się kontaktować z księdzem dyżurnym pod numerem telefonu: 724-009-652. Koronawirusa wykryto także w kościele Dobrego Pasterza na Woli. Tam wirusem SARS-CoV-2 zarażona jest część zespołu duszpasterskiego.

Koronawirus w Warszawie i na Mazowszu

Pogarsza się sytuacja epidemiczna na Mazowszu. Stolica od soboty, 17 października znajduje się w czerwonej strefie. Dramatycznie wygląda sytuacja w stołecznej służbie zdrowia — nie ma miejsc w szpitalach, a karetki jeżdżą z pacjentami z jednej placówki medycznej do drugiej. Na Stadionie Narodowym tworzy się tymczasowy szpital dla chorych na Covid-19. W Warszawie mają zostać wybudowane dwie takie placówki. W poniedziałek Ministerstwo Zdrowia przekazało, że odnotowało 7482 nowych przypadków zarażeń koronawirusem. Tylko w województwie mazowieckim było ich 849.

RadioZET.pl/PAP