Zamknij

Zamknięto kolejny kościół. Koronawirus potwierdzony u księdza

13.10.2020 14:37
Koronawirus w kościele
fot. East News/MAREK BEREZOWSKI (zdjęcie ilustracyjne)

Koronawirus w Warszawie. Pozytywny wynik testu na Covid-19 wyszedł u jednego z księży parafii św. Alojzego Orione przy ulicy Lindleya w stolicy. W kościele w najbliższym czasie nie będą odprawiane msze święte. Nieczynna będzie także kancelaria parafialna.

Koronawirus w Warszawie — pogarsza się sytuacja epidemiologiczna na Mazowszu. W kolejnej parafii potwierdzono obecność koronawirusa. Pozytywny test na SARS-CoV-2 wyszedł u jednego z księży parafii św. Alojzego Orione w Warszawie. Nabożeństwa będą transmitowane przez internet.

Warszawa. Koronawirus w parafii św. Alojzego Orione

Na stronie internetowej parafii czytamy, że "w sprawach niewymagających osobistego stawienia się kapłani proszą o kontakt telefoniczny pod nr 22 621 50 08". Księża w komunikacie przeprosili za utrudnienia i poprosili o wyrozumiałość oraz modlitwę. Duchowni zapewnili także, że "msze św. będą odprawiane przy zamkniętym kościele i transmitowane przez internet aż do odwołania".

Zobacz także

W czwartek informowaliśmy także o dwóch ogniskach koronawirusa w placówkach oświatowych. Wirusem SARS-CoV-2 zarazili się m.in. nauczyciele ze Szkoły Podstawowej nr 382 w Warszawie. Koronawirusa potwierdzono także u 9 osób z LXXV Liceum Ogólnokształcącego znajdującego się na Śródmieściu.

Koronawirus w Warszawie i na Mazowszu

Koronawirus w Warszawie nie odpuszcza. We wtorek  Ministerstwo Zdrowia przekazało, że 13 października mamy 5068 nowych przypadków zakażeń wirusem SARS-CoV-2. Poinformowano także o śmierci 63 osób. Tylko na Mazowszu stwierdzono 552 nowe przypadki.

Zobacz także

Kontenerowe izolatoria dla bezdomnych na kwarantannie
0

Aktualnie Warszawa znajduje się w żółtej strefie - tak, jak cała Polska. Wiele wskazuje na to, że stolica może zostać przeniesiona do strefy czerwonej. O tym w najbliższych dniach zadecyduje resort zdrowia.

RadioZET.pl/PAP