Zamknij

Koronawirus w stołecznym przedszkolu. Zarażony pracownik. Placówka zawieszona

24.08.2020 15:42

Praga-Północ. U jednego z pracowników warszawskiego przedszkola wykryto koronawirusa. Burmistrz dzielnicy zadecydował o zawieszeniu działalności placówki.

Koronawirus w przedszkolu na Pradze-Północ
fot. East News/AGENCJA SE (zdjęcie ilustracyjne)

Koronawirus w przedszkolu na Pradze-Północ w Warszawie. O zarażeniu SARS-CoV-2 jednego z pracowników placówki poinformowała rzeczniczka stołecznego ratusza, Karolina Gałecka. Burmistrz dzielnicy zadecydował o zawieszeniu placówki do czasu podjęcia decyzji o dalszym postępowaniu przez sanepid.

Warszawa. Koronawirus w przedszkolu na Pradze-Północ

Rzeczniczka warszawskiego ratusza poinformowała, że zakażony pracownik pochodzi z przedszkola przy ulicy Wołomińskiej. Gałecka dodała, że dyrektor placówki zgodnie z procedurami informacje przekazał do sanepidu.

Dyrekcja czeka teraz na wytyczne dotyczące dalszego postępowania

- przekazała rzeczniczka stołecznego ratusza.

Zobacz także

Dodała ona, że aktualnie nie ma jeszcze decyzji od inspekcji sanitarnej. Dlatego burmistrz dzielnicy Praga-Północ zadecydował o tymczasowym zawieszeniu przedszkola do czasu podjęcia decyzji przez sanepid. Jak wyjaśniła rzecznika, na razie nie wiadomo, czy inspekcja sanitarna zadecyduje o całkowitym lub częściowym zamknięciu przedszkola, czy też zarządzi jedynie zdezynfekowanie placówki.

Zobacz także

Rzeczniczkę zapytano o to, czy zarażony koronawirusem pracownik przedszkola to osoba, która miała bezpośredni kontakt z dziećmi. Karolina Gałecka przekazała, że ratusz nie posiada takiej wiedzy.

loader

RadioZET.pl/PAP