Zamknij

Koronawirus w stołecznym szpitalu. Zarażeni pracownicy medyczni

13.10.2020 16:59
Koronawirus
fot. East News/WOJCIECH STROZYK

Warszawa. Koronawirus w szpitalu przy ulicy Banacha. Od początku października u 10 pracowników medycznych potwierdzono zakażenie wirusem SARS-CoV-2. Na kwarantannie natomiast przebywa łącznie 20 osób. 

Koronawirus w Warszawie — pogarsza się sytuacja epidemiologiczna w województwie mazowieckim. Od początku października u 10 osób z personelu Centralnego Szpitala Klinicznego przy ul. Banacha potwierdzono koronawirusa. "Wśród personelu CSK mamy około 20 osób na kwarantannie” - przekazał dyrektor CSK i zastępca dyrektora UCK WUM Maciej Zabelski.

Warszawa. Koronawirus w szpitalu przy ul. Banacha

Zabelski dodał, że na kwarantannie przebywają osoby, które miały kontakt z pracownikami zarażonymi koronawirusem. Nie oznacza to jednak, że one także są zakażone wirusem SARS-CoV-2. Dyrektor CSK przekazał także, że sytuacja nie wpłynęła na pracę placówki - "żaden obszar medyczny nie jest w chwili obecnej wyłączony z funkcjonowania". Szpital nie zamyka oddziałów ani pracowni. W CSK nie zostały wstrzymane także planowe zabiegi, szpital realizuje obecnie wszystkie świadczenia.

Zobacz także

Kierownictwo szpitala ciągle obserwuje rozwój sytuacji epidemiologicznej. "Uczulamy kierowników oddziałów klinicznych, żeby brali pod uwagę stan zdrowia pacjentów i ich odporność, żeby nie stwarzać niepotrzebnych zagrożeń dla pacjentów" – dodał.

Koronawirus w Warszawie: raport

Mazowsze oraz województwo małopolskie od kilku dni są liderami pod względem dobowej liczby zakażeń koronawirusem. We wtorek  Ministerstwo Zdrowia potwierdziło  5068 pozytywnych testów na SARS-CoV-2. Poinformowano także o śmierci 63 osób.

Zobacz także

Tylko w województwie mazowieckim odnotowano ostatniej doby 552 nowe przypadki koronawirusa.  Warszawa, podobnie jak cała Polska, aktualnie znajduje się w żółtej strefie. Wiele jednak wskazuje na to, że  stolica zostanie przeniesiona do strefy czerwonej.

RadioZET.pl/PAP