Zamknij

Ukradziono auto pilota LPR z licencją i sprzętem medycznym. "Nie możemy latać"

13.05.2020 20:14
LPR
fot. East News/WOJCIECH STROZYK

W Warszawie skradziono samochód pilota śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. W aucie był sprzęt LPR oraz licencja pilota. Bez tego mężczyzna nie może pracować. Sprawę bada policja.

"Złodzieje, którzy ukradli samochód naszego Kolegi, zapewne już zauważyli, że w jego bagażniku znajdował się sprzęt Lotniczego Pogotowia Ratunkowego i licencja pilota. Bez tego, co ukradli, nasz pilot nie wykona żadnej misji" - napisało Lotnicze Pogotowie Ratunkowe.

Pilotowi LPR skradziono samochód. W środku licencja i sprzęt medyczny

Lotnicze Pogotowie Ratunkowe o kradzieży samochodu poinformowało w środę za pomocą mediów społecznościowych.

Zobacz także

W swoim komunikacie poinformowali, że skradzionych przedmiotów nie da się "niezauważalnie sprzedać, ani wykorzystać poza HEMS" (baza Śmigłowcowej Służby Ratownictwa Medycznego)

Dlatego prosimy — jeśli nie możecie zwrócić/porzucić samochodu (Honda CRV, szary metalik, szachownica lotnicza na klapie bagażnika), to chociaż odeślijcie sprzęt, bez którego nie możemy latać

- zaapelowali medycy.

Zobacz także

LPR dodał także, że osobie, która odda sprzęt i dokumenty, lub przekaże informacje, które pozwolą zlokalizować przedmioty, zapewni anonimowość.

Każdego dnia, realizujemy zadania zmierzające do ratowania życia i zdrowia ludzi — bez tego, co ukradliście nasz pilot nie wykona żadnej misji

- dodało LPR.

Zobacz także

Sprawą skradzionego samochodu pilota LPR zajmuje się stołeczna policja. "Zawiadomienie o kradzieży samochodu przyjęliśmy we wtorek. W tej chwili funkcjonariusze prowadzą postępowanie wyjaśniające okoliczności zdarzenia. Szukamy też sprawców kradzieży oraz samochodu" - przekazał Jarosław Florczak z Komendy Stołecznej Policji.

Chcesz być na bieżąco z newsami z Warszawy? Dołącz do naszej grupy na FB

RadioZET.pl/PAP