Zamknij

Księża z wolskiej parafii zarażeni koronawirusem. Zamknięto kościół

19.10.2020 14:07
Koronawirus w parafii Dobrego Pasterza na Woli
fot. East News/MONKPRESS (zdjęcie ilustracyjne)

Koronawirus w Warszawie. Z powodu Covid-19 zamknięto kościół Dobrego Pasterza na Woli. Wirusem SARS-CoV-2 zarażona jest cześć zespołu duszpasterskiego.

Do 2 listopada 2020 roku parafia Dobrego Pasterza na warszawskiej Woli zawiesiła swoją działalność. Koronawirusem zarażeni są księża. Proboszcz poprosił wiernych o modlitwę, cierpliwość i zaufanie Bogu.

Warszawa. Koronawirus w kościele Dobrego Pasterza na Woli

"Msze św. w przyjętych wcześniej intencjach księża przebywający na kwarantannie odprawią w mieszkaniach" – przekazał proboszcz parafii ks. Zdzisław Rogoziński. W komunikacie archidiecezji warszawskiej przekazano, że kościół z powodu zakażenia kornawirusem części zespołu duszpasterskiego zostanie zamknięty do 2 listopada włącznie. W pilnych potrzebach duszpasterskich należy kontaktować się z sąsiednimi parafiami.

Zobacz także

W parafii Dobrego Pasterza został także zawieszony kurs dla narzeczonych. Uczestniczący w nim proszeni są o kontakt mailowy z x.marcin@op.pl – poinformowano na stronie internetowej parafii. W komunikacie proboszcz poprosił także o modlitwę w intencji wszystkich chorych i zakażonych, a parafian o cierpliwość i zaufanie Bogu. W piątek archidiecezja warszawska poinformowała także o udzieleniu dyspensy w uczestnictwie w mszach świętych w niedziele i święta przez kardynała Kazimierza Nycza.

Koronawirus w Warszawie: raport

Koronawirus w Warszawie — pogarsza się sytuacja epidemiczna na w całym województwie mazowieckim. Stolica od soboty, 17 października znajduje się w czerwonej strefie. Dramatycznie wygląda sytuacja w stołecznej służbie zdrowia — nie ma miejsc w szpitalach, a karetki jeżdżą z pacjentami z jednej placówki medycznej do drugiej. Na Stadionie Narodowym tworzy się tymczasowy szpital dla chorych na Covid-19. W stolicy mają zostać wybudowane dwie takie placówki. W poniedziałek resort zdrowia przekazał, że odnotowało 7482 nowych przypadków zarażeń koronawirusem. Tylko na Mazowszu było ich 849.

RadioZET.pl/PAP