Zamknij

Byli zakażeni koronawirusem i pojechali na zakupy. Zostaną ukarani

24.04.2020 15:22
para z koronawirusem pojechała na zakupach
fot. Shutterstock

Zakażona koronawirusem mieszkanka powiatu wyszkowskiego (Mazowieckie) pojechała z mężem do sklepu. Oboje nie mieli prawa opuszczać miejsca zamieszkania. Małżonków znaleźli policjanci. Kobiecie i mężczyźnie grożą wysokie kary pieniężne.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Jak poinformował podkom. Damian Wroczyński z Komendy Powiatowej Policji w Wyszkowie, w czwartek dyżurny policji otrzymał zgłoszenie, że małżeństwo z gminy Długosiodło wyjechało z domu, pomimo obowiązku pozostania w miejscu zamieszkania w związku pozytywnym wynikiem testu na obecność koronawirusa u kobiety.

Policjanci z miejscowego posterunku natychmiast rozpoczęli poszukiwania pary. W ciągu kilku minut mundurowi zauważyli jadący samochód, którym podróżowali poszukiwani małżonkowie.

- Przy zachowaniu wszelkich środków ostrożności, funkcjonariusze zatrzymali ich do kontroli i udaremnili im dalsze podróżowanie – poinformował podkom. Wroczyński.

Koronawirus: Parę zostanie ukarana

Okazało się małżeństwo zlekceważyło obowiązek pozostania w miejscu zamieszkania i pojechało na zakupy do sklepu na terenie gminy Goworowo w sąsiednim powiecie ostrołęckim.

W związku tym, że istniało ryzyko, iż kobieta mogła zarażać koronawirusem podczas zakupów, policjanci ustalili wszystkie osoby, z którymi miała kontakt w sklepie. Informacje na ten temat przekazano do stacji sanitarno-epidemiologicznej.

Kobieta i mężczyzna w wieku 54 i 56 lat odpowiedzą przed sądem. Grożą im poważne konsekwencje prawne wynikające z naruszenia przepisów kodeku karnego i wykroczeń. Muszą się muszą również liczyć z karą administracyjną nakładaną przez sanepid, która może wynieść nawet 30 tys. zł.

Policja przypomina, że nie przestrzegając kwarantanny lub izolacji, naraża się życie i zdrowie innych osób.

Więcej informacji na temat koronawirusa:

RadioZET.pl/PAP