Zamknij

Mężczyzna spadł z mostu Poniatowskiego do Wisły

10.02.2020 12:30
mężczyzna wpadł do Wisły, akcja patrolu
fot. Komisariat Rzeczny Policji w Warszawie

Policjanci z Komisariatu Rzecznego wyłowili młodego mężczyznę, który wpadł do Wisły. Mężczyzna trafił do szpitala.

W poniedziałek stołeczni policjanci otrzymali informację o tym, że młody mężczyzna najprawdopodobniej spadł z mostu Poniatowskiego do Wisły. 

Chcesz być na bieżąco z newsami z Warszawy? Dołącz do naszej grupy na FB

Dramatyczną sytuację udzielania pomocy mężczyźnie porwanemu przez rzekę obserwowano na miejskim monitoringu, by jego miejsce jak najbardziej precyzyjnie wskazać płynącemu łodzią patrolowi policji - poinformował podkomisarz Piotr Świstak z biura prasowego Komendy Stołecznej Policji.

Zobacz także

"Objawy hipotermii pojawiają się błyskawicznie"

Jak tłumaczył funkcjonariusz, woda miała zaledwie kilka stopni Celsjusza. Konieczna była błyskawiczna interwencja, ponieważ mężczyzna słabnął. Dopłynięcie do tonącego zajęło policjantom pięć minut.

Mężczyźnie udzielono pierwszej pomocy. Ogrzano go kocem termicznym i podano ciepłą herbatę z cukrem. Uratowany z objawami hipotermii został przewieziony do szpitala.

To kolejny nieszczęśliwy wypadek w ostatnich dniach na Wiśle. Ostatnio pisaliśmy o 17-latce, która spadła do Wisły. Policja apeluje o ostrożność podczas przebywania nad wodą i spacerów po warszawskich bulwarach oraz wędkowania.

Woda w Wiśle ma wysoki poziom, więc i nurt jest silny. Temperatura wody to kolejne zagrożenie – objawy hipotermii pojawiają się błyskawicznie, utrudniając walkę z nurtem i falami - ostrzegł Świstak.

Zobacz także

Komisariat Rzeczny Policji w Warszawie
fot. Komisariat Rzeczny Policji w Warszawie

RadioZET.pl/PAP