Zamknij

Myszojeleń pojawił się w Warszawie. Zwierzę nazwano Arnold

05.11.2020 13:30

Warszawa. Myszojeleń zawitał w stołecznym zoo. Kanczyl jawajski, bo tak nazywa się oficjalnie gatunek nazywany przez większość myszojeleniem dostał już swoje imię. Ssak nazywa się Arnold.

Myszojeleń, kanczyl jawajski
fot. Shutterstock (zdjęcie ilustracyjne)

Myszojeleń pojawił się w warszawskim zoo — taką informację przekazał ogród zoologiczny w środę 4 listopada. Kanczyle zaliczają się do najmniejszych ssaków kopytnych na świecie. Myszojelenia Arnolda można od tego tygodnia zobaczyć w zoo w Warszawie.

Myszojeleń w warszawskim zoo

Warszawskie zoo w mediach społecznościowych pochwaliło się nowym mieszkańcem — to kanczyl jawajski. "Waży zaledwie 1,5 – 2 kg, a jego kończyny mają średnicę porównywalną do średnicy ołówka. Dla porównania — przypomnijcie sobie, ile ważą wasze domowe psy lub koty i spójrzcie na ich łapki" - czytamy w komunikacie zoo.

Zobacz także

Kanczyle jawajskie to zwierzęta, które trudno zaobserwować w naturalnym środowisku — na temat tego gatunku ssaków nadal jest niewystarczająca ilość informacji. Myszojelenie w przypadku sytuacji zagrożenia przybierają ciekawą strategię obrony. "Przy bezpośrednim starciu używają swoich ostrych wystających kłów. Aby odstraszyć rywali, wykorzystują też sygnały dźwiękowe. Potrafią wydawać odgłosy przypominające płacz, a także uderzają racicami o ziemię z dużą prędkością (7 razy na sekundę), imitując werbel. Gdy w ciemnościach padnie na nie snop światła, zastygają w bezruchu" - przekazało warszawskie zoo.

Warszawskie zoo: godziny otwarcia

W listopadzie zoo jest czynne krócej. Ogród zamykany jest o godzinie 16:00. Natomiast kasy nieczynne są od 15:00. Do tej godziny możliwe jest ostatnie wejście do zoo (z wcześniej zakupionym biletem).

Zobacz także

"W sezonie jesienno-zimowym nieczynne jest wejście i wyjście od strony ulicy Jagiellońskiej. Zapraszamy do wejść od ulicy Ratuszowej i od strony Mostu Gdańskiego" - czytamy w komunikacie warszawskiego zoo.

loader

RadioZET.pl