Zamknij

Nauczyciel zmarł przez Covid-19. Wzruszające pożegnanie szkoły. ''Serce pęka''

15.10.2020 15:34
pożegnanie nauczyciela z Warszawy
fot. East News

Przez Covid-19 zmarł nauczyciel z Warszawy. Od początku pandemii koronawirusa w Polsce po zakażeniu wirusem SARS-CoV-2 zmarło łącznie czterech pedagogów.

Koronawirus w Warszawie — od kilku tygodni województwo mazowieckie razem z Małopolską biją rekordy pod względem dobowej liczby zakażeń. W czwartek Ministerstwo Zdrowia przekazało, że tylko na Mazowszu ostatniej doby przybyło 1306 nowych przypadków zarażeń wirusem SARS-CoV-2. Nieciekawe wygląda także sytuacja w stołecznych szkołach — coraz więcej nauczycieli jest na zwolnieniach lekarskich. W środę media obiegła także informacja o śmierci nauczyciela z Warszawy — mężczyzna był zarażony koronawirusem.

Nie żyje nauczyciel z Warszawy. 55-latek był zarażony koronawirusem

Dziennikarze "Super Expressu" ustali, że nauczyciel z Warszawy, który zmarł przez Covid-19 miał 55 lat i uczył geografii w Zespole Szkół STO na Bemowie. Pedagog miał 25 lat stażu i był lubianym oraz ciepłym nauczycielem.

Zobacz także

"To wieloletni pracownik naszej szkoły. Kolega, przyjaciel... nauczyciel, który wykształcił wiele roczników uczniów. Cała szkoła pogrążona jest w żałobie" - cytuje słowa jednego z kolegów z pracy 55-latka tabloid. Komunikat o śmierci nauczyciela pojawił się także na facebookowej stronie szkoły.

Żegnamy człowieka o wielkim serce, otwartym umyśle, oddanego młodzieży; organizatora wielu wspaniałych inicjatyw edukacyjnych, jednego z najważniejszych współtwórców dzieła pedagogicznego, realizowanego w naszej Szkole

Społeczność Zespołu Szkół STO na Bemowie

Pod informacją o śmierci nauczyciela z Zespołu Szkół STO na Bemowie — w mediach społecznościowych pojawiło się mnóstwo komentarzy: "Na zawsze zostanie w naszych sercach! Nauczyciel z pasją i zaangażowaniem, od którego wielu mogłoby się uczyć podejścia do młodzieży". "Wspaniały człowiek o wielkim sercu, pedagog z powołaniem i pasją, wielki przyjaciel uczniów i ich rodzin". "Serce pęka na miliony kawałków" - pisali internauci, którzy znali pedagoga.

RadioZET.pl/Super Express