Zamknij

Znamy datę Parady Równości. Tęczowy pochód przejdzie ulicami stolicy po raz 20.

03.12.2019 13:02
Parada Równości
fot. Piotr Molecki/East News

Organizatorzy podali datę kolejnej, 20. już, Parady Równości w Warszawie. W przyszłym roku motyw przewodni wydarzenia będzie nawiązywał do ochrony środowiska.

Znamy datę kolejnej Parady Równości. Tęczowy marsz przejdzie ulicami stolicy już po raz 20. Fundacja Wolontariat Równości ogłosiła datę jubileuszowej edycji wydarzenia i zaprezentowała jego motyw przewodni.

W przyszłym roku święto wolności, równości i tolerancji ma się odbyć 20 czerwca.

Już dzisiaj zapraszamy wszystkich na przyszłoroczną jubileuszową XX Paradę Równości. Nadchodzi wielkie święto miłości i akceptacji – zachęca Julia Maciocha, organizatorka Parady Równości w Warszawie i prezeska Fundacji Wolontariat Równości.

Motyw przewodni, dżungla, ma nawiązywać do jednego z postulatów Parady wzywającego do ochrony środowiska.

Zobacz także

Święto tolerancji 

Parada Równości od trzech lat organizowana jest przez zespół wolontariuszek i wolontariuszy. Jej celem jest sprzeciw wobec nietolerancji i wykluczeniu. 

Organizatorzy walczą nie tylko o prawa społeczności LGBT+, ale także o prawa mniejszości wyznaniowych, etnicznych czy osób z niepełnosprawnościami.

Według szacunkowych danych Fundacji Wolontariat Równości w poprzedniej edycji radosnego święta wzięło udział ponad 80 tysięcy osób. Marsz środowisk LGBT przyciągnął tłumy nie tylko z Polski, ale i całego globu.

Zobacz także

RadioZET.pl/Paradarownosci.eu/Facebook