Zamknij

Wzrosną ceny biletów komunikacji miejskiej? Ratusz: nie ma takich planów

02.01.2020 12:04
bilety
fot. SZYMON STARNAWSKI /POLSKA PRESS/Polska Press/East News

Zdaniem radnego KO Tomasza Żyłki warszawiacy w nowym roku zapłacą więcej za bilety komunikacji miejskiej. Do sprawy odniósł się rzecznik ratusza.

Niedawno pisaliśmy o 300-procentowych podwyżkach cen za wywóz odpadów. To niejedyna zmiana, jaka czeka warszawiaków w nowym roku. Radny Warszawy Tomasz Żyłka z Koalicji Obywatelskiej poinformował, że będą rosły ceny biletów komunikacji miejskiej.

Chcesz być na bieżąco z newsami z Warszawy? Dołącz do naszej grupy na FB

W 2020 roku zdrożeje prąd i paliwo

Po hucznej zabawie sylwestrowej pora zejść na ziemię. Według radnego Tomasza Żyłki w 2020 roku więcej zapłacimy za prąd. Prawdopodobnie zdrożeje także paliwo.

Choć nie zależy to od decyzji władz Warszawy, jednak w zdecydowany sposób przekłada się na rachunki, które płacą mieszkańcy za najem mieszkań, lokali użytkowych, za usługi oraz komunikację – podkreślił.

Jak ocenił Żyłka, wzrost cen prądu spowoduje, że wzrosną ceny za wywóz i zagospodarowanie śmieci.

Realia są takie, że koszty gospodarki odpadami muszą się zbilansować. Miasto powinno często i głośno mówić mieszkańcom, że z tzw. ustawy śmieciowej wynika, iż władze nie mogą dopłacać do wywozu i zagospodarowania odpadów, ani nie mogą na tym zarabiać. Zatem, kiedy drastycznie rosną koszty wywozu i przetwarzania odpadów, to siłą rzeczy w górę idą taryfy dla mieszkańców - wyjaśnił.

Zobacz także

Radny: W 2020 roku wzrosną ceny biletów

To niejedyna zmiana, jakiej mogą spodziewać się warszawiacy. W 2020 roku wzrosną również ceny biletów komunikacji miejskiej.

Czeka nas podwyżka cen biletów komunikacji miejskiej – zapowiadał to już prezydent Rafał Trzaskowski. Moim zdaniem jest to konieczne. Ceny biletów będą rosły - powiedział Tomasz Żyłka.

Radny dodał, że warto rozpocząć publiczną dyskusję na ten temat.

Dobrze by było, gdyby udało się zamortyzować podwyżkę cen biletów wynikającą ze wzrostu cen paliwa. Tramwaje i metro będą miały duży problem z powodu wzrostu cen energii elektrycznej – podkreślił.

Ratusz o podwyżkach: nie ma takich planów

Co na to ratusz? Do informacji podanej przez radnego KO odnieśli się na Twitterze rzecznik Miasta Stołecznego Warszawy Kamil Dąbrowa i wicerzeczniczka Ewa Rogala. Stwierdzili, że mówienie w tej chwili o planach podwyżek biletów to "spekulacje".

Informuję, że nie ma w tej chwili żadnych decyzji ws. podwyżek cen biletów komunikacji miejskiej - zaznaczyła Rogala.

Nie ma w Warszawie planów podwyżek biletów komunikacji miejskiej w 2020 roku - oświadczył Dąbrowa.

RadioZET.pl/PAP/Twitter