Zamknij

Warszawa. Pogoda na kolejne dni i weekend. Czy wróci wiosna?

Magdalena Barszczak
12.05.2020 12:12
pogorszenie pogody w Warszawie
fot. Tomasz Jastrzebowski/REPORTER

Pogoda dla Warszawy. Po pięknym, niemal letnim weekendzie nie ma śladu. We wtorek Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia dla pięciu województw w Polsce. A jak sytuacja pogodowa prezentuje się w Warszawie? Czy warszawiacy będą mogli skorzystać z ciepłej aury w weekend?

Po letnim weekendzie w połowie maja zaatakowała zima. Zimni ogrodnicy przywitali nas nietypową jak na ten miesiąc pogodą. Internauci pokazywali zdjęcia zaśnieżonych podwórek. Czy biały puch spadnie także w Warszawie?

W kolejnych dniach nie odpuszczą przymrozki. We wtorek IMGW wydał ostrzeżenia w województwach: dolnośląskim, śląskim, małopolskim, podlaskim i warmińsko-mazurskim. Na Podlasiu i na południowych krańcach województw małopolskiego i śląskiego spodziewane są także opady śniegu.

Zobacz także

Warszawa: pogoda na wtorek 12 maja i kolejne dni

Na razie nie ma ostrzeżeń dla Mazowsza. Na mapie IMGW-PIB Warszawa i okoliczne miejscowości są zaznaczone na zielono. A co z pogodą? Jak informuje IMGW na swojej stronie internetowej, we wtorek, 12 maja w województwie mazowieckim zachmurzenie będzie duże, z większymi przejaśnieniami. Po południu miejscami możliwe są rozpogodzenia. Zapomnieć możemy niestety o cieple, którym cieszyliśmy się w weekend. Temperatura będzie się wahać od 9°C do 11°C. 

W środę, 13 maja termometry drgną nieco do góry. Z informacji synoptyków IMGW-PIB wynika, że temperatura tego dnia będzie się wahać od 10°C na krańcach północnych województwa mazowieckiego do 14°C na południu. Przelotnie może spaść deszcz.

W czwartek, 14 maja i w piątek, 15 maja temperatura w dzień znów nieznacznie spadnie (od 11°C do 13°C). W oba te dni możliwe są przelotne opady deszczu.

Zobacz także

Warszawa: pogoda na weekend: 16 i 17 maja

Czy mieszkańcy Warszawy i okolicznych miejscowości w weekend będą mogli cieszyć się już typowo wiosenną aurą? Niestety nie mamy dobrych wiadomości. Według przewidywań IMGW w weekend spodziewamy się raczej chłodu. 

Temperatura będzie oscylować między 12°C a 15°C w sobotę i 12°C a 14°C w niedzielę. Piknik w lesie raczej nie będzie możliwy ze względu na spodziewane przelotne opady deszczu.

Chcesz być na bieżąco z newsami z Warszawy? Dołącz do naszej grupy na FB

RadioZET.pl