Zamknij

Stołeczny ratusz wydał 200 tys. zł na podróże Trzaskowskiego i urzędników

07.08.2020 13:52
Rafał Trzaskowski
fot. East News/Tomasz Jastrzebowski

Warszawa. Prawie 200 tysięcy złotych kosztowały podróże służbowe prezydenta miasta, jego zastępców, a także burmistrzów i wiceburmistrzów stołecznych dzielnic w 2019 roku. Urzędnicy najczęściej podróżowali do Belgii, Francji, byli także w Chinach i Stanach Zjednoczonych.

Zagraniczne wyjazdy i krajowe najważniejszych urzędników w Warszawie w 2019 roku kosztowały około 190 tysięcy złotych. Podróże Rafała Trzaskowskiego oraz jego zastępców wyniosły około 130 tysięcy złotych. Natomiast 60 tysięcy złotych to kwota, którą wykorzystali na wyjazdy burmistrze oraz ich zastępcy — wynika z odpowiedzi na interpelację Wiktoria Klimiuka, radnego Warszawy z PiS.

Warszawa. Podróże stołecznych urzędników za blisko 200 tys. zł

Prezydent Warszawy w 2019 roku najczęściej jeździł służbowo do Brukseli. Stolicę Belgii włodarz odwiedził trzy razy. Na drugim miejscu była Francja — Trzaskowski był w Paryżu oraz Cannes. Na liście znalazły się także inne miasta — Londyn w Wielkiej Brytanii, Kopenhaga w Danii, Praga w Czechach, czy też w Budapeszcie na Węgrzech. Prezydent Warszawy w ubiegłym roku odwiedził także niemiecki Düsseldorf. Najdalsza podróż Rafał Trzaskowski odbyła się do USA. Włodarz był także w Stambule w Turcji. Bilety na te podróże kosztowały ponad 52 tysiące. Dodatkowo doszły także rachunki za hotele i diety — łącznie prawie 5 tysięcy euro, czyli ponad 20 tysięcy złotych.

Zobacz także

Za bilety zagraniczne zastępców Rafała Trzaskowskiego stołeczny ratusz zapłacił 12,5 tysiąca złotych (za część biletów płacili organizatorzy imprez, w których uczestniczyli urzędnicy). Za noclegi i delegacje zapłacono około 5,6 tys. euro, czyli około 24 tysięcy złotych. Wiceprezydenci byli m.in. w Niemczech, Austrii, Belgii, Francji, a także w Stanach Zjednoczonych. Włodarz, a także jego zastępcy uczestniczyli także w licznych krajowych wyjazdach. Najczęściej Rafał Trzaskowski podróżował do Gdańska. Podobnie też jego zastępcy. Ratusz wydał blisko 18,5 tysiąca złotych.

Zobacz także

Burmistrzowie dzielnic, a głównie wiceburmistrzowie zdecydowanie częściej podróżowali po kraju. Odwiedzali takie miejscowości jak Zakopane, Krynica-Zdrój, Kołobrzeg, Mielno, czy też Kazimierz Dolny. Wśród podróży zagranicznych najczęściej dominował Berlin. Wyjątkiem był burmistrz Śródmieścia, który pojechał do Chin. Łączny koszt delegacji wszystkich burmistrzów i ich zastępców wyniósł w 2019 roku ok. 60 tysięcy złotych.

RadioZET.pl/PAP