Zamknij

Warszawski urzędnik złapany przez CBA na gorącym uczynku. Przyjął łapówkę

04.08.2020 18:44
CBA
fot. East News/STANISLAW KOWALCZUK

Pracownik warszawskiego Urzędu Skarbowego został zatrzymany przez funkcjonariuszy CBA tuż po przyjęciu kilkutysięcznej łapówki. Pieniądze były przekazane w jednej z warszawskich kawiarni.

Funkcjonariusze warszawskiej delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego ustalili, że stołeczny urzędnik żądał "zapłaty" w zamian za załatwienie wstrzymania czynności egzekucyjnych — chodziło o należności skarbowe w wysokości kilkuset tysięcy złotych.

Warszawa. Urzędnik przyjął łapówkę. CBA złapało go tuż po 

Zgromadzone przez funkcjonariuszy CBA materiały dowodowe zostały przekazane do Prokuratury Okręgowej w Warszawie. Następnie po doprowadzeniu zatrzymanego do prokuratury zostaną wykonane kolejne czynności procesowe.

Zobacz także

Centralne Biuro Antykorupcyjnego przypomina, że osoby, które dały się uwikłać w proceder i wręczyły korzyść majątkową, mają możliwość skorzystania z tzw. klauzuli niekaralności wynikającej z art. 229 par. 6 Kodeksu Karnego.

Zobacz także

Oznacza to, że zgodnie z Kodeksem Karnym warunkiem uniknięcia odpowiedzialności karnej (jeżeli korzyść majątkowa lub osobista albo ich obietnica zostały przyjęte przez osobę pełniącą funkcję publiczną), jest dobrowolne zawiadomienie organów ścigania. Sprawca musi przy tym także powiadomić o tym fakcie, zanim organ ten o nim się dowiedział i ujawnić wszystkie istotne okoliczności przestępstwa.

RadioZET.pl/PAP