Zamknij

Warszawa przygotowuje się na święta. Miła niespodzianka dla pasażerów

04.12.2019 13:38

Nie lada gratka dla mieszkańców Warszawy. Już 7 grudnia główne place i ulice stolicy po raz dwunasty rozbłysną tysiącem kolorowych świateł. Świąteczna iluminacja na Starym Mieście i Krakowskim Przedmieściu to już tradycja. Ale to nie wszystko!

świąteczna iluminacja w Warszawie
fot. Adam Burakowski/REPORTER

Jeśli w weekend planowaliście odwiedzić warszawską Starówkę, mamy dla was dobrą wiadomość. W sobotę na warszawiaków czekają liczne atrakcje, m.in. 27-metrowa choinka czy duże bombki, do których wnętrza można wejść.

Miasto Stołeczne Warszawa na swojej stronie internetowej podało szczegółowy plan wydarzenia. Iluminacja ma rozbłysnąć ok. godz. 15.30.

Zobacz także

Iluminacja w Warszawie – gdzie rozbłysną światła?

Rozświetlone zostaną: Trakt Królewski – od placu Zamkowego, przez Krakowskie Przedmieście, Nowy Świat, plac Trzech Krzyży i Aleje Ujazdowskie aż do Belwederu. Iluminacja obejmie także mosty, ulice i place po obu stronach miasta.

Tuż po zapadnięciu zmroku spod pomnika Kopernika wyruszą orkiestry dęte, które wraz ze świątecznym orszakiem artystów dotrą aż na Podzamcze do Multimedialnego Parku Fontann – informuje um.warszawa.pl.

Po drodze na mieszkańców stolicy czekają liczne atrakcje, m.in. parada Mikołajów, cheerleaderki, występy akrobatów, szczudlarzy i żonglerów oraz aktorów i tancerzy. Podziwiać będzie można także musztrę paradną warszawskiej Straży Miejskiej.

O godz. 17.00 z balkonu hotelu Bristol będą wybrzmiewać największe hity muzyki rozrywkowej ostatnich lat oraz utwory operowych solistów. Nie zabraknie oczywiście przeboju najbardziej kojarzącego się ze świętami – „Last Christmas” zespołu Wham.

Starówka ukaże się oczom warszawiaków w całkowicie nowej odsłonie. Nad lodowiskiem, które także rusza 7 grudnia na Rynku, zawiśnie świetlny baldachim o powierzchni ponad 1700 m2. Z kolei dzieci ucieszą się ze świetlnej karuzeli.

Chcesz być na bieżąco z newsami z Warszawy? Dołącz do naszej grupy na FB

Niespodzianki z okazji świąt dla pasażerów

To niejedyne atrakcje związane z okresem świątecznym, jakie przygotowało miasto. Już w piątek, 6 grudnia bożonarodzeniowy klimat opanuje warszawskie metro – zarówno 1., jak i 2. linię.

Dokładnie w mikołajki rusza świąteczne metro w Warszawie. Polujcie na pięknie wystrojone wagony, zarówno na pierwszej, jak i drugiej linii metra – można przeczytać na profilu stolicy na Twitterze.

Pierwsze mikołajkowe wagony mają się pojawić o godz. 8.30.

Zobacz także

RadioZET.pl/Um.warszawa.pl/Twitter