Zamknij

Urodziła dziecko w śmietniku. Szokująca interwencja straży miejskiej

10.06.2020 13:22

Tego wieczoru strażnicy miejscy z II Oddziału Terenowego długo nie zapomną. Funkcjonariusze otrzymali nakaz kontroli jednego z ursynowskich śmietników. Zastali tam kobietę, która…chwilę wcześniej urodziła dziecko w altance śmietnikowej.

Urodziła dziecko w śmietniku. Szokująca interwencja straży miejskiej
fot. Straż Miejska Warszawa/screen

Poród w śmietniku. Bezdomna kobieta w altance śmietnikowej na warszawskim Ursynowie urodziła córeczkę. Matką i dziewczynką zaopiekowali się strażnicy miejscy, którzy znaleźli je kilkanaście minut po porodzie. Obie w dobrym stanie przewieziono do szpitala.

Do porodu doszło w deszczowy wieczór we wtorek.

Tuż przed godziną 20.00 strażnicy miejscy z II Oddziału Terenowego otrzymali zgłoszenie o zakrwawionej kobiecie leżącej w altanie śmietnikowej przy ul. Symfonii. Natychmiast podjęli interwencję

- poinformowała Straż Miejska w środę.

Gdy weszliśmy do altany i odsunęliśmy kontenery, zobaczyliśmy na ziemi materac, a na nim bezdomną kobietę w kurtce, trzymającą owiniętego w sweter noworodka. Maluch nie miał jeszcze odciętej pępowiny. Urodził się kilkanaście minut przed naszym przyjazdem

- relacjonował strażnik, który przeprowadzał interwencję.

Urodziła dziecko na terenie śmietnika. Matkę i dziecko przewieziono do szpitala

Funkcjonariusze wezwali pogotowie i przestawili kontenery śmietnikowe tak, aby ułatwić dostęp ratownikom do matki z dzieckiem.

Zobacz także

Oczekując na przyjazd karetki, zapytaliśmy kobietę, dlaczego nie zgłosiła się do szpitala. Odparła, że "to jakoś tak nagle przyszło"

– mówił strażnik.

pordowsmietniku
fot.

fot. Straż Miejska Warszawa. Do porodu na terenie śmietnika doszło w trakcie deszczowego wieczoru we wtorek

Zobacz także

Kobietę z niemowlęciem przewieziono do jednego z mokotowskich szpitali.

Zobacz także

Według nieoficjalnych informacji matką jest bezdomna kobieta, nie ma jeszcze 40 lat. Dziewczynka nie jest jej pierwszym dzieckiem, a pozostałe są w rodzinach zastępczych.

RadioZET.pl/Straż Miejska Warszawa/PAP