Nie masz planów na zbliżający się weekend? Atrakcje w Warszawie 21-23 lutego

20.02.2020 17:18
Warszawa atrakcje
fot. East News/Tomasz Jastrzebowski

Warszawa jak zwykle pełna atrakcji. W dniach 21 - 23 lutego każdy znajdzie coś dla siebie. Sprawdź nasze propozycje na zbliżający się weekend.

Aura na zewnątrz nie zachęca do wychodzenia z domu. Jednak jak co tydzień na warszawiaków i przyjezdnych czekają ciekawe wydarzenia. Każdy znajdzie coś dla siebie. Sprawdź, jakie atrakcje w stolicy przygotowaliśmy dla was w tym tygodniu.

Chcesz być na bieżąco z newsami z Warszawy? Dołącz do naszej grupy na FB

Warszawa: atrakcje na weekend: 21, 22, 23 lutego

 • Beksiński - twórca i sąsiad - pokaz dokumentu i dyskusja

W piątek, 21 lutego 2020 roku w Domu Kultury Służew odbędzie się pokaz filmu dokumentalnego z archiwalnych taśm VHS nagrywanych przez Beksińskich, z których powstał docelowo dokument "Z wnętrza". Po seansie odbędzie się dyskusja. Wstęp bezpłatny.

Natomiast dzień później, w sobotę także w Domu Kultury Służew premiera spektaklu "Wywiad, którego nie będzie".

"Wywiad, którego nie będzie” to spektakl teatralny napisany przez Wiesława Banacha na podstawie tekstów Zdzisława Beksińskiego pochodzących z różnych lat jego życia. Dzięki nim poznajemy rozmaite sytuacje życiowe malarza i zbliżamy się do lepszego rozumienia jego twórczości

- informują organizatorzy wydarzenia.

Bilety od 40 złotych.

 • Karnawałowe Rock Single Party

Uwielbiasz tańczyć? W twojej duszy gra rock? W takim razie koniecznie musisz wybrać się na rockową potańcówkę. Kiedy? W piątek, 21 lutego. Gdzie? Potok: Drugi Dom Ludzi Rocka na ulicy Potockiej 14. Wstęp bezpłatny, a dla wytrwałych śniadania gratis.

Zobacz także

 • Wystawa: "Polskie Bieguny. Himalaje ’74 i Antarktyda ’77"

Wystawę zobaczycie przez cały weekend w Domu Spotkań z Historią.

Na wystawie zobaczymy około stu niepokazywanych dotychczas zdjęć z archiwum Mirka Wiśniewskiego, który w odstępie niecałych trzech lat wyrusza na dwie pionierskie ekspedycje na dach świata i Antarktydę. Z obu wyjazdów przywozi ponad dwa tysiące zdjęć

- informują organizatorzy.

 • Straszny spacer po Starówce

Uwielbiasz straszne historie? Jesteś miłośnikiem spacerów? Jeśli tak, to straszny spacer po Starówce jest właśnie dla Ciebie. Organizatorzy gwarantują, że podczas tego wydarzenia usłyszycie legendy, opowiadania i anegdoty, od których włosy zjeżą się wam na głowie. Zbiórka w sobotę, 22 lutego o godzinie 20:00 na Placku Zamkowym przed bramą Zamku Królewskiego. Spacer potrwa około 90 minut. Koszt: "co łaska".

 • Być kobietą w Himalajach

Dom Spotkań z Historią zaprasza na spotkanie z himalaistką Agnieszką Bielecką, która od 2012 roku uczestniczy w programie Polski Himalaizm Zimowy (wzięła udział w wyprawach na Lhotse, Dhaulagiri i Broad Peak) oraz z podróżniczką i alpinistką Elizą Kubarską, która wyreżyserowała film „Być kobietą w Himalajach”.

Spotkanie z projekcją filmu odbędzie się w niedzielę, 23 lutego o godzinie 16:00 w Domu Spotkań z Kulturą.

 • Warsztaty kaligrafii od podstaw

Warsztaty z kaligrafii ruszają w sobotę, 22 lutego o godzinie 10:00. Zajęcia odbędą się w budynku przy ulicy Trębackiej 3/54. Bilety od 120 złotych, wcześniej obowiązują zapisy na stronie: https://kaligraf.bookero.pl/.

Zobacz także

 • Koncert Leprous + Klone, Maraton

Jeśli jesteś fanem tych zespołów, to ich koncert odbędzie się w piątek, 21 lutego 2020 roku w Progresji. Start o 18:30. Bilety już od 90 złotych.

 • Planszówki w Miau Grau

Jesteś fanem planszówek? Jeśli tak to zabierz swoją paczkę znajomych to Miau Grau w piątek, 21 lutego.

Jeżeli chcielibyście sprawdzić swoje umiejętności dedukcyjne, spróbować pokłamać w dobrym towarzystwie i przy okazji zgarnąć fajne nagrody, to rezerwujcie szybciutko miejsca, bo może się okazać, że nie będziecie mieli gdzie przycupnąć...

- informują organizatorzy.

Start o 20:00 w pubie Miau Grau na ulicy Kolejowej 49A.

Zobacz także

 • Koncertowanie w Whiskey in the Jar

"Muzyka na żywo, rockowy klimat, soczyste steki i mocne Jar'y" - gwarantują organizatorzy. W sobotę, 22 lutego zagra Bro. Start o godzinie 20:00.

 • Być jak Stanley Kubrick - pokaz filmu

Film Briana W. Cooka to historia przywłaszczenia sobie cudzej tożsamości. Autentyczna, opowieść Alana Conwaya, który chcąc poznać smak władzy i sławy, podszywa się pod tak znamienitą postać, jaką jest reżyser Stanley Kubrick. W roli głównej John Malkovich

- tak opisują film organizatorzy wydarzenia.

Pokaz odbędzie się w niedzielę, 23 lutego o godzinie 18:00 w Orbicie Słońca. Wstęp bezpłatny.

Zobacz także

 • Gabriela Kundziewicz w Podziemiach Kamedulskich

W niedzielę, 23 lutego odbędzię się pierwszy w tym roku koncer bielańskiego cyklu "Piosenka autorska w Podziemiach Kamedulskich" czyli One (Wo)Man Show. Koncert Gabrieli Kundziewicz rozpocznie się o 17:00 w budynku przy ulicy Dewajtisa 3.

Będzie to koncert dla każdego, kto lubi słuchać surowych wersji piosenek, jeszcze zanim dostaną zespół, studia nagraniowe, okładki i playlisty

- podsumowują organizatorzy.

RadioZET.pl