Zamknij

W ten weekend nie siedź w domu. Do wyboru m.in. jarmark, spacery i koncerty

12.12.2019 16:00
atrakcje na weekend
fot. GERARD/REPORTER

Warszawa jak zwykle ma dla swoich mieszkańców do zaoferowania wiele atrakcji na weekend. W dniach 13-15 grudnia imprez nie brakuje. Czekają na nas wydarzenia związane ze zbliżającymi się świętami, koncerty i wiele innych. Sprawdź, co się dzieje w mieście, by nie przegapić najciekawszych propozycji.

Trzeci weekend grudnia upłynie pod znakiem wielu imprez. Na najmłodszych warszawiaków czeka wiele ciekawych akcentów związanych z Bożym Narodzeniem, natomiast dorośli będą mogli rozerwać się podczas jednego z koncertów w stolicy. Zobaczcie, co wybraliśmy dla was w tym tygodniu.

Zobacz także

Warszawa: atrakcje na weekend: 13, 14, 15 grudnia

 • Wielka Fabryka Elfów

13 grudnia i 14 grudnia od godz. 8 na PGE Narodowym na najmłodszych warszawiaków czekają pomocnicy Świętego Mikołaja, którzy oprowadzą ich po zakamarkach jego Wielkiej Fabryki. Bilety kosztują 39,99 zł.

 • Straszny spacer po Starówce

Jeśli lubisz się bać, to propozycja dla ciebie. W piątek 13 grudnia przeżyjesz chwile grozy podczas spaceru na Starym Mieście. Od anegdot i legend włos jeży się na głowie. Dowiesz się m.in. o jakich zbrodniach donosił przed wojną „Tajny Detektyw” i gdzie znajdowało się kiedyś prosektorium dla wiślanych topielców. Wydarzenie jest bezpłatne. Start na Placu Zamkowym o godz. 20.00

 • Spotkanie z Bralczykiem

W sobotę 14 grudnia o godzinie 12 profesor Jerzy Bralczyk spotka się z warszawiakami w Ursusie, w czytelni nr XIX przy ul. Plutonu AK "Torpedy" 47.

Ożywcza i prowadzona z humorem rozmowa pozwoli uwierzyć, że jeszcze można pięknie posługiwać się językiem ojczystym, lubić go i odkrywać wciąż od nowa – zachęcają organizatorzy.

Nie ma biletów wstępu. Językowi puryści obowiązkowo!

 • Koncert Voo Voo

Voo Voo to jedna z najbardziej charakterystycznych grup muzycznych na polskiej scenie rockowej. 15 grudnia, w niedzielę, o godz. 20 zespół wystąpi w Palladium. Bilety od 79 zł.

 • Lodowisko na placu Europejskim

W piątek 13 grudnia od 16, a w weekend od 12 ślizgawka na placu Europejskim zaprasza wszystkich mieszkańców stolicy. W dniu inauguracji na warszawiaków czekają liczne niespodzianki, m.in. happy hour, food trucki, słodkości i balony z helem. Nie musisz płacić za wstęp. Wypożyczenie łyżew kosztuje 10 zł za godzinę.

 • Spotkanie z alpakami

14 grudnia w sobotę Ośrodek Koparka (Strzygłowska 61, Wawer) zaprasza na "Mikołajkowe spotkanie z alpakami". Będzie można je poprzytulać, pogłaskać i nakarmić. Warsztaty odbywać się będą co godzinę o 11:00. 12:00 i 13:00. Koszt wejścia: to 12 zł. Organizatorzy proszą o wysłanie maila z informacją o godzinie przybycia na adres: recepcja@osrodek-koparka.pl 

 • Jarmark Bożonarodzeniowy

Jak co roku do Warszawy zawitał już jarmark bożonarodzeniowy. Drewniane stragany na Barbakanie czynne są od niedzieli do czwartku w godzinach 11-20 oraz w piątki i soboty w godzinach 11-21:30. Wstęp jest darmowy. Jeśli chcecie zjeść regionalną potrawę, napić się grzańca lub kupić rękodzieło, to doskonała okazja.

Zobacz także

 • Wystawa Miriam Cahn. Ja, istota ludzka / I as Human

W piątek 13 grudnia od 12 do 20 i w sobotę 14 grudnia od 11 do 20 Muzeum nad Wisłą zaprasza na pierwszą w Polsce monograficzną wystawę szwajcarskiej artystki Miriam Cahn, uznawanej za jedną z najważniejszych malarek drugiej połowy XX i początku XXI wieku. Wydarzenie jest bezpłatne.

 • Festiwal Punk Fest

Punk Fest powrócił. Tym razem do klubu Progresja. Jak co roku na warszawiaków czeka punkrockowa uczta. 14 grudnia o 16 (otwarcie bram: 15) usłyszymy m.in. takie zespoły jak: Sex Bomba, Psy Wojny, The Bill, Włochaty, Defloracja, GaGa/Zielone Żabki, Moskwa, Cela nr 3,  Alians, Karcer. Bilety kosztują 80 zł (w dniu koncertu 90 zł).

 • Wieczorny spacer po przedwojennej Warszawie

14 grudnia o godzinie 16 cofniecie się w czasie do przedwojennej stolicy.

Chcesz być na bieżąco z newsami z Warszawy? Dołącz do naszej grupy na FB

Przejdziemy ulicami Śródmieścia, dowiemy się, czy Warszawa była „Paryżem Północy”. Na swojej drodze spotkamy miejsca i opowiemy o osobach, które budowały niesamowity klimat Warszawy lat dwudziestych i trzydziestych - zachęcają organizatorzy.

Miejsce spotkania: Plac Grzybowski.

 • Dzień bezpłatnego wstępu do Łazienek

13 grudnia od godz. 10 można bezpłatnie zwiedzić Łazienki Królewskie, letnią rezydencję króla Stanisława Augusta. Uwaga. W dzień bezpłatnego wstępu nie obowiązują rezerwacje, a zwiedzanie odbywa się wyłącznie indywidualnie.

 • Turniej Świąteczny Trenerów i Dzieci z Domów Dziecka

14 grudnia, w sobotę, w OSIR Bemowo odbędzie się pierwszy Międzynarodowy Turniej Świąteczny Trenerów i Dzieci z Domów Dziecka w Piłce Nożnej. Na murawie stadionu zmierzą się piłkarze z domów dziecka z całej Polski, a także teamy z Chorwacji, Litwy, Portugalii i Ukrainy. Wstęp wolny. Faza pucharowa zaczyna się od 9.30, z kolei mecz pokazowy: Polska vs Reszta Świata o 16.30.

RadioZET.pl