Zamknij

Nie masz planów na weekend? Warszawa pełna atrakcji

04.01.2020 14:40
Warszawa
fot. Shutterstock

Warszawa dla swoich mieszkańców i przyjezdnych ma do zaoferowania mnóstwo atrakcji. W najbliższy weekend 3-5 stycznia w stolicy nie zabraknie imprez i ciekawych wydarzeń. Czeka nas wiele atrakcji i zabawy! Sprawdź, gdzie warto być w Warszawie w pierwszy weekend 2020 roku.

Pierwszy weekend 2020 roku upłynie pod znakiem wielu imprez i ciekawych przedsięwzięć. Na warszawiaków czeka mnóstwo atrakcji. Każdy znajdzie coś dla siebie! Zobaczcie nasze propozycje na 3, 4 i 5 stycznia.

Chcesz być na bieżąco z newsami z Warszawy? Dołącz do naszej grupy na FB

Warszawa: atrakcje na weekend: 3, 4 i 5 stycznia

 • Tribute to Tina Turner

Wszyscy miłośnicy Tiny Turner muszą wybrać się na sobotnie wydarzenie organizowane na Torwarze. Bilety na koncert „What’s Love Got To Do With It?” kupicie już od 100 złotych. Muzyczne show rozpoczyna się o 19:00.

 • Straszny spacer po Starówce

Jest to propozycja dla wszystkich miłośników spacerów i… strasznych historii. Organizatorzy gwarantują, że podczas tego wydarzenia usłyszycie legendy, opowiadania i anegdoty, od których włosy zjeżą się wam na głowie.

Zbiórka o godzinie 20:00 na Placku Zamkowym. Spacer potrwa około 90 minut. Koszt: "co łaska".

Zobacz także: Martwe ptaki na chodniku w centrum stolicy. To efekt fajerwerków?

 • Królewski Ogród Światła

Królewski Ogród Światła rozświetli zimowe wieczory także w pierwszy weekend 2020 roku. Tuż po zapadnięciu zmroku Wilanów zaprasza warszawiaków do ogrodu, w którym czeka ich mnóstwo atrakcji.

Cena biletu od 10 złotych. Królewski Ogród Światła znajduje się przy ulicy Stanisława Kostki Potockiego.

 • Najbardziej kolorowe lodowisko

Wszyscy miłośnicy jeżdżenia na łyżwach i brokatu konieczne muszą się wybrać na najbardziej kolorowe lodowisko w Warszawie.

Lodowisko ma ponad 500 m kw., a jego taflę pokrywają barwne pasy niczym grzywa jednorożca – piszą organizatorzy.

Bilet na lodowisko kosztuje 5 złotych. Wypożyczenie sprzętu za dodatkową opłatą. Lodowisko znajduje się na terenie Galerii Północnej, ulica Światowida 17.

Zobacz także: Najpopularniejsze imiona dzieci w 2019 roku. Julka nie jest na pierwszym miejscu

 • Urodziny szympansa w warszawskim ZOO

Warszawskie ZOO zaprasza na urodziny Froda. Szympans urodzony w stolicy kończy 6 lat. Przyjęcie urodzinowe startuje 3 stycznia godzinie 13:00 w Pawilonie Małp Człekokształtnych.

Opiekunowie szympansów przygotowali mnóstwo atrakcji, m.in. malowanie portretu Frodziaka i szympansi quiz.

Wstęp na wydarzenie jest w cenie biletu do ZOO.

 • Chiński Festiwal Światła

Chiński Festiwal Światła to wystawa składająca się z 38 konstrukcji, które pokryte są kolorowymi tkaninami. Każda z nich podświetlona jest specjalnymi żarówkami.

Wystawę możemy oglądać od piątku do niedzieli od 16:00 do 22:00 w Forcie Bema. Cena biletu od 20 do 45 złotych.

 • Warsztaty malarskie dla dzieci z Krystyną Głowacką

Dom ze sztuką zaprasza na warsztaty malarskie dla dzieci. Najbliższe zajęcia poprowadzi Krystyna Głowacka. Motywem przewodnim będą kwiaty.

Warsztaty są bezpłatne. Organizatorzy najmłodszych warszawiaków zapraszają w piątek, 3 stycznia o godzinie 14:00 do Domu ze sztuką w Praskim Centrum Koneser.

 • Praski wieczorek artystyczny

PROM Kultury Saska Kępa, Olandra i Praski Wieczorek Artystyczny PraWA zapraszają na spotkanie ze sztuką.

Praski Wieczorek Artystyczny to interdyscyplinarne wydarzenie artystyczne, które ma na celu aktywizację, wsparcie i zaprezentowanie obiecujących artystów z różnych dziedzin sztuki. Spotkamy się w przyjaznej atmosferze, żeby posłuchać muzyki, opowiadań, wierszy, monodramów czy stand-upów. Koniec z pisaniem do szuflady, czas pokazać, co „w głowie piszczy". Każdy wykonawca ma do dyspozycji 10 minut, aby zaczarować publiczność – piszą organizatorzy.

Miłośnicy sztuki spotykają się 3 stycznia o godzinie 19:00 w budynku PROM-u przy ulicy Brukselskiej 23. Koszt biletów: 10 złotych.

 • Wystawa: Splendor i finezja. Duch i materia w sztuce Korei

Muzeum Narodowe w Warszawie zaprasza na wystawę przygotowaną we współpracy z Koreańskim Muzeum Narodowym w Seulu. Jest to największa dotychczas ekspozycja prezentująca sztukę koreańską w Polsce.

Wystawę będzie można oglądać do 12 stycznia 2020 roku.

 • Bemowskie kolędowanie

Uwielbiasz święta Bożego Narodzenia? Na Bemowie organizowane jest Wielkie Kolędowanie. Koncert świąteczny odbędzie się w niedzielę, 5 stycznia o godzinie 19:00 na ulicy Powstańców Śląskich 70. Wydarzenie jest bezpłatne.

 •  „Inne Ziemie” – nowy pokaz w Planetarium

Cywilizacje pozaziemskie – to o tym będzie mówił nowy pokaz w Planetarium. Kiedy? Piątek, sobota oraz niedziela o godzinie 16:30. Cena biletu ulgowego to 16 złotych, a normalnego 22.

 • Pokaz w Multimedialnym Parku Fontann

Nie tylko w styczniu, ale w każdy weekend w Warszawie odbywają się pokazy w Multimedialnym Parku Fontann.

Wydarzenie jest bezpłatne. Gdzie? Park Fontann, który znajduje się na podzamczu, na Skwerze im. I Dywizji Pancernej. Spektakle zaczynają się o 16:00, 17:00 i 18:00.

Zobacz także: Wypadek na ulicy Puławskiej. Cztery osoby ranne, w tym kobieta w ciąży

RadioZET.pl